Girişimcilik Sektörel Haberler

Yüzyüzeyiz.biz ile İşe Alım Süreci Yenilikçi Bir Boyut Kazanıyor

Günümüz rekabetinde başarı sağlamak ve en iyi elemanı bulmak isteyen şirketler için bu süreci daha kolay bir hale getiren Elba Bilgi teknolojileri Yüzyüzeyiz.biz ile farklı birçok kaynağı tekbir çatı altında toplayarak daha hızlı bir değerlendirme imkanı sunmaktadır.

TÜBİTAK’ın desteği ile, ELBA ODTÜ Teknokent ARGE ofisinde oluşturulan sistem, şirketlerin mülakattan önce adaylara yenilikçi bir yaklaşım önermektedir.

Online sınavlarla ise, eski yavaş sınav sisteminin yerine daha hızlı sonuçlanan sınav sistemiyle şirketlerin adaylara yönelttiği sorulara videolu cevaplar almasıyla hem adayların yeterliliği hem de diksiyon, görünüş, beden dili gibi özelliklerini gözlemleyebilmektedirler.

Türkiye’nin önde gelen birçok şirketiyle çalışan Yuzyuzeyiz.biz, Turkcell, Garanti Bankası ve Deloitte gibi birçok şirkete ihtiyaçları doğrultusunda soru-cevap, online video mülakat, online sınav ve aday başvuru yönetim sistemi gibi birçok hizmet sunmaktadır.

Açık pozisyonlara yapılan başvuruların yüksek olması nedeni ile tüm herkesle görüşmenin mümkün olmadığı günümüz şartlarında sorulan sorulara verilen cevaplarla veya online mülakatlarla daha pratik bir değerlendirme süreci gerçekleştirilebiliyor.

Mobil uygulamalar sayesinde ise insan kaynakları uzmanları adaylar hakkında daha rahat değerlendirme yapabilmektedir. Adaylar belirttikleri tarih ve saat diliminde online mülakata girebilmekte ve seyahat yapma zorunluluğunu ortadan kaldırarak zamandan tasarruf sağlamaktadır.

BIC’ın melek yatırımcısı Güçlü ÖZENCİ, Yuzyuzeyiz.biz sayesinde şirketlerin bu süreçteki birçok masrafının azaldığını ve verimliliğinin arttığını belirtmekte ve adaylara yönelik daha şeffaf bir değerlendirmenin yapılabildiğine dikkat çekmektedir. Garanti İnsan Kaynakları ekibinin önceki yıllara göre %30 daha fazla adaya ulaştığı ve daha düşük bir maliyetle bunu gerçekleştirdiğini belirtmektedir.

Elba Bilgi Teknolojileri 26 yıldır bilişim konusunda birçok firmaya yazılım desteği, projeler, tasarımlar java uygulamalar geliştirmektedir. Kurulduğu günden beri ise IBM ile yazılım çözüm ortağı olarak çalışmaktadır.

Yuzyuzeyiz.biz şirketler için işe alım sürecini hızlandıran ve kolaylaştıran bir sistem olup TÜBİTAK’ın desteği ile Elba Bilgi Teknolojileri tarafından oluşturulan bir sistemdir.

Yazar Hakkında

Ömer Bulut

Uluslararası Sosyal Medya Derneği Yönetim Kurulu Üyesi, Sosyal Medya Danışmanı sosyalsosyal.com & sosyalmedyahaber.com Editörü