Etkinlik

Yurttaş Gazeteciliği Sertifika Programı Başladı

Bilgi Üniversitesi “Yurttaş Gazeteciliği Sertifika Programı” başladı.

Bilgi Üniversitesi “Yurttaş Gazeteciliği Sertifika Programı” başladı.

Program Hakkında: Dünyadaki sosyal medya akımının Türkiye’ye ulaştığı günleri yaşıyoruz. Ana akım medyanın duyurmadığı her türlü haberin internet vasıtasıyla öğrenebildiği bir çağdayız. Özellikle seçim döneminde yaşanan olayların hükümet destekli medya tarafından verilmemesi ve örnekse filtre eylemlerinin veya Hopa’da yaşanan olayların tamamen çeşitli sosyal medya siteleri başta olmak üzere, internet gazeteleri ve bloglardan öğrenilmesi, önemi Türkiye’de yeni yeni anlaşılmaya başlanan ‘yurttaş gazeteciliği’ kavramının oldukça fazla takipçisi olduğunu ortaya koymuş durumda.

Bu olumlu gelişmelerle beraber, yurttaş gazeteciliği kavramı çokça bilinen bir kavram olmama özelliğini koruyor. Haberin ana akım medyadan takip edilmediği bir Türkiye’ye ilerlediğimiz günlerde bu sertifika programının blog yazarlarını, gazetecileri, internet takipçilerini bilgilendirmesini hedefliyoruz. Bunun yanında, projemizin hayata geçmesinin yeni medya düzeninde Türk bloggerların da daha bilinçli ve etkili bir şekilde yer almasını sağlayacağı kanaatindeyiz.

Ücret: 300TL.
Öğrencilere %30
İstanbul Bilgi Üniversitesi öğrencilerine/mezunlarına %50 indirim yapılacaktır.
Yer: İstanbul Bilgi Üniversitesi Santral Kampüsü
Gün ve Saat: Cumartesi 13.00-16.00 saatleri arası

Program Kadrosu:
Program koordinatörleri
Nihan Güneli
Yrd. Doç. Dr. Erkan Saka
Eğitmenler:  Programda İstanbul Bilgi Üniversitesi’nden Erkan Saka, Aslı Tunç ve Özgür Uçkan, Medya Derneği’nden Deniz Ergürel, İstanbul Barosu avukatlarından Nihan Güneli ve Serhat Koç sunum yapacaktır.

Bu linkten ayrıntılı bilgiye ulaşabilirsiniz.

Yazar Hakkında

Salih ÇAKTI

Founder of Digi Kitchen