Bloglar Sosyal Medya

Yenilenen Sosyalsosyal.com’un Hikayesi

2011 yılının Nisan ayında sosyalsosyal.com‘u Mustafa Burak Erbaş ile birlikte kurmuştuk. Yaklaşık olarak 1.5 sene boyunca heyecanımızı hiç kaybetmeden içerik ürettik, sosyalsosyal.com’un yazar ve editör kadrosunu oluşturduk, siteyi geliştirmeye devam ettik. Sosyalsosyal.com sosyal medyanın yeni yeni filizlendiği o süreç boyunca sosyal medya alanındaki en iyi bloglardan birisi olmuştu. Açıkçası o dönem çok büyük maddi beklentilerimiz olmadı bir kazancımızda yoktu sadece sevdiğimizden dolayı içerik üretiyorduk. Daha sonra Mustafa’nın da rızasıyla %50 olan payımı satın aldım ve süreci tek başına götürmeye başladım. Sosyalsosyal.com’u kurduğumuzda isimtescil.net‘te iş geliştirme uzmanı olarak çalışıyordum daha sonra Sentim Bilişim‘deki görevimin ardından Markum.net‘te iş geliştirme uzmanı olarak çalışmaya başladım. Yoğun iş temposuna yenildiğim ve sosyalsosyal.com’a vakit ayıramadığım birçok zaman oldu. İçerik üreten arkadaşlar bilirler azda olsa sürekli içerik üretemiyorsanız eğer geriye düşersiniz.

Sosyalsosyal.com benim için bir basamak oldu. USMED‘in kadrosuna katılmayı sosyalsosyal.com’a borçluyum. Hem araştırıp hem yazmak birçok şey öğretti bana.  USMED’deki görevimin yoğunluğundan dolayı vakit ayıramadığım bir dönem oldu. Daha sonra üniversite yıllarından beri hayalim olan Digibus‘ı kurdum. Digibus’ı kuralı tam 11 ay olmuş. Kuruluş aşamasında da sosyalsosyal.com ile fazla ilgilenememiştim. Her zaman içimde bir ukte kalmıştır sosyalsosyal.com’ vakit ayıramamak.

Kendi girişimleri, blogları ve projeleri olan arkadaşlar beni çok iyi anlayacaktır. Emek harcadıktan sonra başkalarının websitesi, haber sitesi ve blog olarak adlandırdığı şeyi siz aslında bir çocuğunuz olarak görmeye başlıyorsunuz.

Bende sosyalsosyal.com’u kendi haline bırakamazdım 🙂

Yenilendik!

Evet tasarım değişti ve logo değişti. Artık daha canlı ve heyecanımızı yansıtan bir logomuz var. Yazar kadromuz yenilendi. Koskoca 3 yılı geride bırakmışız sosyalsosyal.com olarak. Bu süreçte birçok arkadaşımızın bizlere desteği oldu ve emeği geçti. Öncelikte yeni döneme başlarken  Anıl Dinler, Aslıhan Kaya, Betül Beyza Demir, Emrah Tahnal, Emrah Kalkan, Ercan Gülcay, Hüseyin Akdoğan, Halil Çevik, Haydar Özkömürcü, Nilay Karagülmez, Nurhan Demirel, Oğuz Akdeniz, Ömer Bulut, Özgür Fidan, Serkan Eskalen, Soykan Kömürcü, Tuba Ayaz ve ismi aklıma gelmeyen sosyalsosyal.com’a 3 sene boyunca katkıda bulunan herkese teşekkür ederim.

Sosyalsosyal.com 3 Yaşında!

Sosyalsosyal.com’un yeni döneminde aktif, heyecanını yitirmeyen ve kalifiye içerikler üreten bir haber sitesi olarak yayında olacağız. Öneri ve tavsiyelerinizi yorum olarak aşağıya yazabilir veya salih[@]digibus.com.tr adresine mail olarak gönderebilirsiniz.

Yazar Hakkında

Salih ÇAKTI

Founder of Digi Kitchen