Sosyal Medya

Yeni Twitter Uygulamasını Kim Sevdi ?

iPhone’un güncellenen twitter uygulaması, her ne kadar iyi geliştirilmiş olsa da eskisinin tadını vermiyor. Çünkü baştan aşağıya yenilenen uygulamada, kolay erişimler ön plana alınmış gibi gözüksede sevilen kolaylıklar gözardı edilmiş.

iPhone’un güncellenen Twitter uygulaması, her ne kadar iyi geliştirilmiş olsa da eskisinin tadını vermiyor. Çünkü baştan aşağıya yenilenen uygulamada, kolay erişimler ön plana alınmış gibi gözükse de sevilen kolaylıklar gözardı edilmiş.

Yenilenen twitter uygulamasında, dikkat çekici en önemli yenilik navigasyon ikonları. Anasayfayı simgeleyen ev ikonu tweet akışlarını gösteriyor. @ ikonu gelen mention ları ve # ikonu hashtag aramalarına kısayol sağlıyor. Etkileşimler başlığı altında RT ve Follow hareketleri, bahsedenler başlığı altında ise mention lar sunuluyor. Adam ikonu kendi profilinize hızlı ulaşmanızı sağlıyor.  Bunun yanısıra, mavi ışıkla yeni gelen DM leri farketme ve tek ikon ile ulaşma kolaylığımız yok oldu. Başkaları hakkında yazılmış mentionlara tek tıkla ulaşabilme kolaylığıda maalesef gitti. İşte değişen Iphone uygulaması ve web arayüzü. Memnun olanlara ne mutlu, olmayan yakında alışacak gibi. Uygulamaya ulaşmak için tıklayın

 

 

Yeni Twitter uygulaması hakkındaki görüşlerinizi yorum olarak bizlerle paylaşabilirsiniz.

Yazar Hakkında

Anıl Dinler

iPhone yokken ne yaptığını hatırlamayanlardan… Webtohumu.com çatısında biriktirir yaptıklarını. Fikir kazanı hep kaynar, web’den kazanır, web’de harcar.