Sosyal Medya

Yeni Nesil Sosyal Sözlük “Suwol” Yayında

“Yeni nesil sosyal sözlük” Suwol yayında!

Türkiye’de sosyal medyanın öne çıkan araçlarından biri de sosyal sözlükler. İlk örneğine 1999’da rastlanan sözlükler, o günden bu yana internet kullanıcıları tarafından yoğun bir ilgiyle karşılandı. Bu ilgi ise birçok yeni sözlüğün doğmasına neden oldu. Sözlük sayısındaki artışa rağmen, geride kalan 12 yılda sözlük formatının fazla bir dönüşüme uğramadığını görüyoruz. Bunun temel nedeni, her sözlüğün, üzerine bir yenilik koymaksızın bu alandaki ilk örneği model alarak yayın hayatını sürdürmesinden kaynaklanıyor. Ortaya ise aynı ara yüzü kullanan, birbirinden farksız (klon), hiçbir özgünlüğü olmayan birçok sözlük çıkıyor.

Kısa bir süre önce yayın hayatına başlayan suwol ise bu algıyı kırmak ve sözlük formatında bir yenilik yaratmak anlayışıyla yola çıktı. “Yeni nesil sosyal sözlük” sloganına sahip suwol, kullanıcıların yazı dışında fotoğraf ve video gibi görsel materyallerle de bilgi paylaşımında bulunabildiği bir içeriğe sahip.

Üyelik başvurunuzu yapmanızın hemen ardından yazmaya başlayabileceğiniz suwol, aşırı kuralcılık ile bireylerin sınırlandırıldığı sözlüklerin aksine, kullanıcılara daha özgür bir ortamda paylaşımda bulunabilme fırsatı sunmasıyla da dikkat çekiyor. Sözlük formatında daha birçok yeniliği bünyesinde barındıran suwol’a http://suwol.com adresinden ulaşabilirsiniz.

 

Yazar Hakkında

Salih ÇAKTI

Founder of Digi Kitchen