Snapchat Sosyal Medya

Yeni Başlayanlar için Snapchat Rehberi

Snapchat, fotoğraf ve video çekip bir de üzerine not, emoji gibi araçlar ekleyebileceğiniz eğlenceli bir sosyal ağ.Son zamanlarda gençlerin sıkça kullandığı sosyal ağ snapchat gün geçtikçe büyümeye devam ediyor. Snapchat’ in popüler olmasının sebebini ben Instagram‘dan farklı özellikleri olmasına ve anlık paylaşım gerektirmesine bağlıyorum.

Snapchat nasıl kullanılır ?

Snapchat’i kurdunuz, hesap oluşturdunuz ve uygulamayı açtınız. İlk anda kamera bölümü karşınıza çıkabilir paniklemeyin (: Snapchat yana kaydırmalı bir sistem üzerine kurulmuş. Fotoğrafı çekip yana kaydırarak fotoğraf filtresi ve çeşitli araçları fotoğraf üzerine ekleyebilir ve ‘Hikayem’ butonu ile herkese açık şekilde paylaşabilirsiniz veya arkadaşlarınıza özel snap atabilir ödül dolabınızın kilitlerini bir bir açabilirsiniz. Attığınız snaplerin kaç sn görüneceğine de siz karar veriyorsunuz. ( 1- 10 sn arası)

elifkubragencProfilinizi görmek için yukarıdaki hayaleti tıklayabilir veya ekranı aşağıya kaydırabilirsiniz. Bu menüde sizi ekleyenleri görebilir veya arkadaş ekleyebilirsiniz. Hemen üst köşedeki ayalar butonundan hikayenizi kimlerin görüntüleyebileceğini, kimlerin size snap gönderebileceğini onaylayabilirsiniz.

Snap hesabı açtığınızda size bir kod oluşturulmuş olur. Bu kod profil fotoğrafınızın yanlarında bulunan noktalardan oluşuyor. Snap kodu ile arkadaşlarınızı kolayca ekleyebilirsiniz. Yapmanız gereken : Arkadaş Ekle > Snap Kodu ile ekle yolunu izlemek.
Fotoğraflarınızı paylaşmadan kaydedebilirsiniz. Unutmayın 24 saat sonra paylaşımlarınız birer birer silinecektir. Belki saklamak istedikleriniz olabilir. (: Her ne kadar 24 saat içerisinde siliniyor denilse de sosyal ağlarda özel fotoğraflarınızı paylaşmamanızı tavsiye ederim.

snapchat3
Fotoğraf çekmek için kullandığınız ortada ki butona uzun basılı tuttuğunuzda video çekebilirsiniz. Videoları arkadaşlarınızla paylaşabilirsiniz.

Ekranı sola kaydırınca mesajları, sağa kaydırınca takip ettiğiniz kişileri ve hikayenizi görebilirsiniz. Ayrıca hikayenizi kaç kişi izlemiş görmek isterseniz. ‘Hikayem’ üzerine uzun basıp kaç kişinin izlediğini ve screen shot aldığını öğrenebilirsiniz.

İşin en eğlenceli yanı ise; ekrana çift tıkladığınızda ön kamera aktifleşir. Ekranda yüzünüze uzun basılı tutarsanız , yüzünüzün değişik şekiller aldığı filtrelerle karşılacaksınız. (: Snaplerinizi daha eğlenceli hale getirmek için keyifli bir yol.

snapchat5

Yazar Hakkında