Teknoloji

WordPress Nokia Uygulaması

Popüler blog içerik yönetim sistemi olan WordPress‘in Automattic tarafından geliştirilen mobil uygulaması iPhone, Android ve Blackberry’den sonra artık Nokia telefonlarda da kullanılabilir durumda.Symbian 3′ü desteklemeyen uygulama WordPress 2.7 ve üzeri sürümleri destekliyor.Ayrıca resim ve video yüklemekte mümkün.

5800  telefonuma Ovi Store’den uygulamayı indirip denemeye karar verdim.Yaklaşık 6 kademeden oluşan bir download sürecinin ardından wordpress telefonuma sorunsuz bir şekilde yüklendi.

WordPress’i telefonunuzda kullanmadan önce atlamamanız gereken bir detay var.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Mobil ortamda kullanmak için önce yönetim panelinden Ayarlar sekmesinin altındaki yazma linkine tıklıyoruz.Uzaktan yazma bölümünde

WordPress’e bir masaüstü blog istemcisinden ya da uzak websitesinden yazı göndermek için Atom Yayımlama Protokolü ya da XML-RPC yayımlama arabirimlerinden birini kullanıyorsanız a”lttaki bölümden etkinleştirmelisiniz.”  şeklindeki uyarıyı dikkate alarak işaretliyoruz ben ikisini de işaretledim.

Bu işlemi tamamladıktan sonra artık wordpress telefonumuzda kullanılmaya hazır hale geliyor. İyi bloglamalar (:

 

Yazar Hakkında

Mustafa Burak ERBAŞ

Profesyonel anlamda bir çok şirket ve kamu kuruluşları için özel web arayüz tasarımları hazırladı.2010 yılından itibaren özel bir reklam ajansında Web Arayüz Tasarımcısı olarak çalışmaktadır. Sosyal medya ile haşır neşir,aynı zamanda @sosyalsosyal kurucusu