Teknoloji

Windows Live Writer’ı Keşfedin

Blog’unuzu yeni yazılar yazılarla zenginleştirmek veya güncellemek için bir tarayıcıyı açıp her defasında login paneline giriş yapmak sıkıcı ve zahmetli gelebilir. Bu noktada devreye giren Windows Live Writer bloggerlar için biçilmiş kaftan diyebilirim. Live Writer sayesinde blog sayfanız çevrimdışıyken hazırlayabilir ve internete bağlandığınızda blog’unuza yükleyebilirsiniz.

Ayrıca blogunuzu WordPress, Blogger, LiveJournal ve daha pek çok sevdiğiniz blog hizmeti sağlayıcılarında da yayımlayabilirsiniz.

 

Windows Live Yazar’da yalnızca birkaç adımlık bir işlemle kolayca çok sayıda blog ayarlayabilirsiniz. Yazar; WordPress, Blogger ve TypePad gibi birçok popüler blog hizmeti sağlayıcısıyla birlikte çalışır.

 

Yeni blog oluşturma ve Yazar’a ekleme

Daha önceden blogunuz yoksa, Blog hesabı ekle’yi tıklatın ve Yeni blog oluştur’u tıklatın. Sonra, birkaç adını izleyerek WordPress web sitesine gidin ve blogunuzu oluşturun. Blogunuzu oluşturduktan sonra, web sitesinde Yazar’da ayarla düğmesini tıklatın. Bu, sizin için Yazar’ı otomatik olarak ayarlar.

Daha Önceden Kullandığınız Bloga İçerik Ekleme

Zaten bir blog hesabınız varsa, Blog hesabı ekle’yi tıklatın ve Yazar’da blogunuzu ayarlamak için verilen adımları izleyin.

 

 

 

 

 

 Çevrimiçi Video Ekleme

Web tarayıcısını açın ve YouTube, Dailymotion ve Metacafe gibi popüler bir video hizmetinden görüntülemek istediğiniz videonun bağlantısını bulun. Bağlantıyı kopyalayıp postanıza yapıştırmanız yeterlidir; videonun önizlemesi otomatik olarak gösterilir.

 

 

 

 

 

 

 

 

Fotoğraf Ekleme

Resim’i tıklatın ve bilgisayarınızdan veya web’den tek bir resmi ya da Windows Live SkyDrive’daki bir albümden fotoğrafların küçük resim önizlemesini tıklatarak ekleyin. Eklemek istediğiniz resimleri seçtikten sonra, bunlar postanızda gösterilir

 

 

 

 

 

 

 


 

 

 

 

Yazar Hakkında

Mustafa Burak ERBAŞ

Profesyonel anlamda bir çok şirket ve kamu kuruluşları için özel web arayüz tasarımları hazırladı.2010 yılından itibaren özel bir reklam ajansında Web Arayüz Tasarımcısı olarak çalışmaktadır. Sosyal medya ile haşır neşir,aynı zamanda @sosyalsosyal kurucusu