Teknoloji

Windows Live Messenger’ın Geleceği

Windows Live Messenger sosyal medya siteleri ortaya çıkmadan önce epey popülerdi. Bilgisayarı ilk açtığımızda yaptığımız ilk işlerden biri Messenger’ı açmaktı. Hatta Messenger Plus, Messenger Discovery gibi yardımcı programlarla Messenger’ı özelleştirip daha iyi bir chat programı haline getirmeye çalışıyorduk. Facebook Chat ve Gtalk’un da etkisiyle Windows Live Messenger etkisi kadar popüler değil. Live Messenger sosyal medya sitelerininin ortaya çıkışından sonra  istediğiniz zaman arkadaşlarınızın resmine bakıp güncelleme gönderebileceğiniz veya tweet yazabileceğiniz bir yere dönüşmedi. Live messenger gelişmelere ayak uydurmak amacıyla bazı yenilikler yaptı.

Gelişen sosyal ağlarla birlikte Microsoft Live Messenger’a Facebook özelliği eklendi. Ayrıca iPhone uygulaması da mevcut. Windows Live Messenger’ı  iPhone uygulaması sayesinde mobilden de kullanabilirsiniz. Messenger iPhone Uygulaması

,

Yapılan son yenilikler Windows Live Messenger’ı yeniden zirveye taşır mı bilinmez ama windows live messenger mobil uygulamaları ve yardımcı programları eskisi kadar popüler değil. Sosyal medya siteleri kullanıcılarını kendi içinde tutabilmek için kendi chat özelliklerini oluşturdu. En fazla kullanılan sosyal medya siteleri olan Twitter ve Facebook’un kendine ait chat sistemleri mevcut. Windows Live Messenger rakipleri karşısında niş bir fikirle atlama yapmadığı sürece sürekli kan kaybedecek gibi gözüküyor.

Siz Windows Live Messenger kullanıyor musunuz ?

Yazar Hakkında

Salih ÇAKTI

Founder of Digi Kitchen