Sektörel Haberler Teknoloji

Windows 10, Temmuz Ayında Piyasada

Microsoft’un bugün yaptığı açıklamayla Windows 10 işletim sisteminin çıkış tarihi belli oldu.  Microsoft en yeni işletim sistemi olan Windows 10’u 29 Temmuz 2015 Çarşamba günü piyasaya çıkaracak.

Windows 7, Windows 8 ve Windows 8.1 kullanıcılarına ücretsiz olarak sunulacak Windows 10 daha kişiselleştirilebilir ve daha kullanışlı olacak.

Windows 10 işletim sistemini kullanıcılar tabletten telefona, dizüstü bilgisayardan masaüstü bilgisayarına kadar farklı cihazlarda kullanabilecek ve tüm cihazlar için aynı platformu kullanılacak.

Microsoft’un yaptığı açıklamaya göre Windows 10, 190 ülkede aynı anda satışa sunulacak.

Microsoft Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Terry Myerson, “Windows 10, kullanıcıların harika şeyler yapmasına destek olmak için geliştirilmiş işletim sistemimizin en yeni jenerasyonu. Windows 10, daha kişisel ve mobil bir kullanıcı deneyimi sunarak Windows cihazlarla etkileşimi geliştirecek yepyeni bir işletim sistemi olacak.” diyerek şimdiden Windows meraklılarını heyecanlandırmış gözüküyor.

Pc ve tabletler için Windows 10 güncellenmesi çıkış tarihine kadar hazır olacak. Böylelikle Windows 7, 8 ve 8.1 kullanıcıları yeni nesil işletim sistemi Windows 10’a ücretsiz sahip olacaklar.

Windows 10‘la birlikte başlat menüsü tekrardan hayatımıza girmiş olacak. Kullanıcılar aradıkları dosyaları kolaylıkla bulabilecekler. Windows 10 ile birlikte cihazların pil ömrü uzayacak ve daha üretken bir çalışma ortamı sağlanacak.

Windows 10 kullanıcılarına daha güvenli ve daha kişisel bir deneyim sunmak adına hayata geçirdiği Windows Hello ile kullanıcılar yüz, retina ve parmak izi tanımlama gibi biyometrik kimlik doğrulama özelliklerinden faydalanabilecek. Bu sayede kullanıcılar karmaşık ve unutabilen şifrelere elveda diyecek 🙂

 

 

Yazar Hakkında