Sosyal Medya

WhatsApp’a Kalın ve İtalik Karakter Özelliği Geliyor!

Gün geçmiyorki WhatsApp bir yeni güncellemeyle daha karşımıza çıkmasın. Henüz test aşamasında olan yeni özellik yeni özellik ile kullanıcılar artık isteğe bağı metin düzenlemesi yapabilecek.

Android Police tarafından ekran görüntüleri paylaşılarak gün yüzüne çıkan yeni özellik sayesinde kullanıcılar artık WhatsApp üzerinden gönderdikleri mesajları isteğe göre kalın yada italik yaparak gönderebilecek. 

Peki nasıl kullanacağız? 

WhatsApp’ın bu özelliğini tıpkı Google+’da olduğu gibi kullanacağız. Yani, bir cümleyi yada kelimeyi kalın harflerle yazmak istiyorsak sonuna ve başına ‘*’ işareti koymamız gerekiyor. Örneğin: *Merhaba* > Merhaba 

Eğer yalnızca bir kelimeyi yada cümleyi italik harflerle yazmak istiyorsak başına ve sonuna alt çizgi işareti (_) koymamız gerekiyor. Örneğin: _Merhaba_ > Merhaba

WhatsApp Kalın ve İtalik Yazmak

Android’in 2.12 sürümü ile gelecek olan yeni uygulama ayrıca bildirimlerdeki görüntüsünde de minik bir yeniliğide beraberinde getiriyor. Yukarıdaki görselde de görüldüğü üzere kalın harflerle yazılmış mesajlar bildirim çubuğunda da yine kalın görünüyor. Ek olarak kişilerin isimleri de kalın harflerden oluşacak.

Yeni WhatsApp güncellemesinin tarihi belirli olmasa da biz bu yenilikleri heyecanla bekliyor olacağız.

Yazar Hakkında