Uygulamalar

WhatsApp Bu Cihazlara Veda Ediyor!

Popüler anlık ileti uygulaması WhatsApp, 2016 bitimi itibari ile BlackBerry cihazları üzerinden hizmet vermeyeceğini açıkladı. Bu kadar BlackBerry‘nin son model cihazları için de geçerli olacak.

WhatsApp blog gönderisinde, 2009 yılında uygulama ilk kullanıma sunulduğunda çoğu akıllı telefon BlackBerry yada Nokia‘dan oluşuyordu. Fakat artık zamanın ve koşulların değiştiğine vurgu yapılan açıklamada; ”BlackBerry ve Nokia‘nın uygulamanın özelliklerini genişletmek adına ihtiyaç duyacakları türden bir kapasite sunmadıkları” belirtildi.

Facebook bünyesindeki WhatsApp, Blackberry cihazlara verdiği desteği bırakmasının yanı sıra Nokia S40, Symbian S60, Android 2.1 ve 2.2, Windows Phone 7.0 gibi işletim sistemlerine de bu yıl sonu itibariyle desteğini sonlandıracağını duyurdu.

BlackBerry tutkunları ve WhatsApp kullanıcılarının cihazlarından tamamen kopmak gibi bir mecburiyetleri yok. BlackBerry geçtiğimiz yıl satışa çıkardığı Android cihazı Priv‘in ile birlikte yine Google‘ın işletim sistemi ile çalışan en az bir cihazın daha hazırlıklarını yapıyor.

Yazar Hakkında