Sosyal Medya

Fenerbahçe – Galatasary Derbi Çekişmesi WallitApp ile Sanal Aleme Taşındı!

Dünyanın en büyük derbilerinden biri olan Fenerbahçe-Galatasaray maçını sabırsızlıkla beklediğimiz şu günlerde Silikon Vadisi’nden Türk futbolu için ilginç bir iPhone ve iPad uygulaması geldi.

Arttırılmış gerçeklik (Augmented Reality) teknolojisi ile sanal duvarlara yazılar yazıp, notlar bırakabildiğiniz WallitApp ile şu anda Sükrü Saraçoğlu stadyumuna ya da Fenerbahçelilerin yuvası olan Bağdat Caddesi’ne derbi ile ilgili tahminlerinizi, yorumlarınızı yazabilirsiniz.

Türkler tarafından projelendirilen, 1 milyon dolar yatırım alarak başlayan ve Silikon Vadisi menşeili proje henüz hayata geçmesine rağmen iTunes’da son bir haftada 100’den fazla yerde (feature) öne çıkarıldı.

Teknoloji Çağının Grafitisi

WallitApp’in tek kullanımı derbi ile sınırlı değil elbette, ama derbi ile ilgili olarak stadın ve caddenin sanal duvarlarına yorumlar bırakmak uygulamanın kullanımına dair en güzel örneklerden.  An itibari ile uygulamayı kullanarak Galatasaraylıların Fenerbahçe Sükrü Saraçoğlu stadyumu ve Bağdat Caddesi’ne bıraktıkları yorumlar ile ortalık çoktan kızışmaya başladı bile.

Yine de uygulama sadece rekabet için kullanılmıyor tabi ki. Burada tamamen hayal gücünüzle sınırlısınız. WallitApp ileGolden Gate köprüsünde sevgilinize artık sürpriz mi yaparsınız, ya da Paris’te Eyfel Kulesi’nin sanal duvarına yazarak evlilik mi teklif edersiniz; bu tamamen size kalmış.

Modern zamanların grafitisine sizde dahil olun. WallitApp’i telefonunuza indirin.

Uygulama iTunes Linki; http://bit.ly/xFeywN
Twitter: http://www.twitter.com/WallitApp
Facebook: http://www.facebook.com/WallitApp
Şirket: http://wallitapp.com
Şükrü Saraçoğlu Özel: https://www.facebook.com/WallitApp/app_187332181380647

Yazar Hakkında

SS Haber Merkezi

SS Haber Merkezi sosyal medya, teknoloji ,internet ve bilişim dünyasını ilgilendiren haber ve konuları araştırarak sosyalsosyal.com ziyaretçilerine ulaştırır.