Sosyal Medya

Twitter’cı Olmak 20 – Tüm Seri [Ödüllü Yarışma]

2 ay süren 20 bölümlük Twitter’cı Olmak serisinin sonuna geldik. Bugüne kadar Twitter hakkında yazılan her türlü makale daha çok geleneksel pazarlama stratejileriyle yazılmış makalelerden oluşmakta. Maalesef Twitter hesabı dahi olmayan bir çok “Uzman” bu konuda seminerler verir oldu. Sosyal Medyanın farklı bir mecra olduğunu kavrayabilen sayısı oldukça az. İşin teknik kısmı ile ilgilenense neredeyse hiç yok. Tıpkı “Kodak Anı” Anı Oldu yazısında bahsettiğimiz gibi, fotoğraf alanında lider iken işin teknik alanıyla yeteri kadar ilgilenemediği için iflas ettiği gibi Sosyal Medya’nın yalnızca pazarlama, halkla ilişkiler bölümlerini değerlendirenler de “Anı” olmaya mahkumlar.

2 ay süren 20 bölümlük Twitter'cı Olmak serisinin sonuna geldik. Bugüne kadar Twitter hakkında yazılan her türlü makale daha çok geleneksel pazarlama stratejileriyle yazılmış makalelerden oluşmakta. Maalesef Twitter hesabı dahi olmayan bir çok "Uzman" bu konuda seminerler verir oldu. Sosyal Medyanın farklı bir mecra olduğunu kavrayabilen sayısı oldukça az. İşin teknik kısmı ile ilgilenense neredeyse hiç yok. Tıpkı "Kodak Anı" Anı Oldu yazısında bahsettiğimiz gibi, fotoğraf alanında lider iken işin teknik alanıyla yeteri kadar ilgilenemediği için iflas ettiği gibi Sosyal Medya'nın yalnızca pazarlama, halkla ilişkiler bölümlerini değerlendirenler de "Anı" olmaya mahkumlar.
Evet Sosyal Medya büyük bir mecra ve bize sunduğu yenilikler, fırsatlar inanılmaz boyutlarda fakat kullanmayı bilmedikten sonra ne işe yarar ki Sosyal Medya?
Tam 105 farklı Twitter hizmetini tanıttığımız bu diziyi sizlerin daha rahat okuyabilmesi için E-Kitap hizmetimizin devreye gireceğini buradan duyurmuştuk.

Ayrıca Twitter'cı Olmak serisini baştan sona okuyanlar için de bir sürprizimiz var. Hediyedenizi.com'un sponsorluğunda sosyalsosyal.com üzerinden yarın online bir sınav düzenleyeceğiz. Eğlenirken öğrenebileceğiniz bir sınav yapmak istedik. Sınav sonucuna göre yüksek puan yapan ziyaretçilerimize 15 adet hediye ürün veriyoruz. Sınav yarın sosyalsosyal.com'da !

Seriye daha kolay ulaşabilmeniz için tüm yazıları da burada bir araya topladık. 1- Twitter Arkaplanları 2- Coğrafi Konumlara Göre Top Trends 3- İlgi Alanı Grafikleri 4- Kontrol Panelleri / Dashboards 5- Etkinlik Düzenleyiciler 6- Yayın Akışı / Live Streaming 7- Yer Bildirim Servisleri 8- Twitter Takip/Takipçi Yönetim Sistemleri 9- Twitter'dan Para Kazanın / Kurumsal Hesaplarınızı Yönetin 10- Zengin İçerik Paylaşım Yönetimi 11- İletişim Yönetimi 12- Twitter Kullanıcı İstatistikleri 13- Akış Yöneticileri 14- Mobil Uygulamalar 15- Trendler 16- Social CRM 17- Twitter'da Ne Kadar Etkilisiniz? 18- Twitter Aramaları 19- Dünyayı Değiştir! 20- Artık Sizde Bir Twitter Uzmanısınız! Başlıklar ve içerikler hakkında; Twitter'da takipçi sayınızı arttırmanın yolları ya da tüm kızlar Twitter'da seni takip etsin! başlıklı bir yazı olsaydı eminim daha çok ilgi görürdü ancak Sosyal Medya Uzmanlığı  üniversitelerde derslerde okutulmaya başladı hatta bu sosyal medya ile ilgili bölümler açılabilecek. Bu nedenle bu serinin sizlerin her daim ulaşabileceğiniz bir kaynak niteliğinde yazı olsun istedim.

Yazar Hakkında

Haydar Özkömürcü

Sosyal Medya Geeki. Rusça, Ukraynaca ve İngilizce biliyor. Çeşitli sivil toplum kuruluşlarında çalışmalarını sürdürmekte.