Sosyal Medya

Twitter’cı Olmak 13 – Akış Yöneticileri

Twitter ana sayfası size yeterli gelmiyor mu? Listelerinizi, mentionlarınızı, özel mesajlarınızı gözünüzün önünde mi istiyorsunuz? Onlarca farklı sosyal medya sitesindeki hesabınızı tek yerden yönetmek mi istiyorsunuz? Öyleyse yazının devamını okumanızı tavsiye ediyorum.

Twitter ana sayfası size yeterli gelmiyor mu? Listelerinizi, mentionlarınızı, özel mesajlarınızı gözünüzün önünde mi istiyorsunuz? Onlarca farklı sosyal medya sitesindeki hesabınızı tek yerden yönetmek mi istiyorsunuz? Öyleyse yazının devamını okumanızı tavsiye ediyorum.

Tweetvisor

Timeline, mentions ve özel mesajlarınızı tek pencereden görebileceğiniz, sayfadan sayfaya dolaşmadan aynı pencere içerisinde, kendi profilinizi, favori tweetlerinizi, takip ettiğiniz ve sizi takip eden listeleri, takipçilerinizi, tweetlerinizi RT edenleri, Zamanlanmış tweetlerinizi, Feedlerinizi aynı pencereden görüntüleyebilirsiniz. Üstelik birden fazla Twitter hesabıyla da kullanabilmektesiniz. Ayrıca iki twitter kullanıcısını kıyaslama, Foursquare güncellemeleri, güncel etkinlikler gibi özellikler de mevcut. Tech Crunch’a göre Tweetvisor web tabanlı çözümlerin en iyisi.

Ping.fm

Sizinde onlarca sosyal medya sitesinde üyeliğiniz bulunmaktaysa sadece bir kaç tanesini sürekli olarak güncelleyebilirsiniz. Ancak hepsiyle ilgilenmek istiyorsanız Ping.fm yardımınıza koşuyor. Birden fazla Twitter hesabını, Facebook hesabınızı ve sayfa güncellemelerinizi, My Space, Gtalk durumu, AIM durumu, Linkedin, Tumblr, Identi.ca, Friendfeed, Plurk, Blogger, WordPress, Flickr, Photobucket, Yahoo,Ning ,Brightkite -,Jaiku ,Plaxo Pulse ,Bebo ,Delicious ,YouAre, Multiply,Yammer, StatusNet, TypePad , StreetMavens, myYearbook, Tagged gibi onlarca sitedeki hesabınızı güncelleyebilirsiniz.

iTweet.net

Twitter sürekli arayüzünü değiştiriyor olsa da halen bir sürü eksiği var. Tüm Twitter öğelerine tek bir yerden erişmek istiyorsanız itweet kullanmalısınız. Yeni tweet geldiğinde otomatik sayfa yenileme özelliği birçoğumuz için işe yarayacaktır. özellikle   ✔ gibi sembolleri de hemen ekleyebilmeniz için ayrı bir bölümü mevcut.

Hellotxt

Online hayatınızı organize edin sloganıyla çalışan yapay zekaya sahip bir site. Ping.fm’e göre çok daha fazla ve farklı siteyi aynı anda güncelleyebilir ve zamandan tasarruf edebilirsiniz. Üstelik onlarca farklı sosyal medya sitesindeki paylaşılanları hellotxt üzerinden de görüntüleyebilirsiniz. Yapay zekası sayesinde beğendiğiniz içerikleri işaretledikten sonra ona göre daha çok ilginizi çekecek türden paylaşımları ön plana getiren bir site.

Twhirl

Twhirl tıpkı TweetDeck gibi bir masaüstü programı. Micro-blogging sitelerinde yani Twitter, Identi.ca, Seesmic, Laconi.ca ve Friendfeed güncellemeler yapabilir gelen mention, dmlere cevap verebilirsiniz. Yeni bir mention geldiğinde ise sağ altta çıkan güzel bir bildirim ile haberdar olabilirsiniz.

Yazar Hakkında

Haydar Özkömürcü

Sosyal Medya Geeki. Rusça, Ukraynaca ve İngilizce biliyor. Çeşitli sivil toplum kuruluşlarında çalışmalarını sürdürmekte.