Sosyal Medya

Twitter’a GIF Kütüphanesi Geliyor!

Twitter mobil uygulamasına GIF kütüphanesi ekliyor.Bazı kullanıcılar fotoğraf butonunun yanındaki ‘kardeş‘ butonu görmeye başladı bile…Merakla beklenen butonu deneyen kullanıcıların hemen hepsi olumlu tepkiler verdi. Twitter‘ın konuyla ilgili resmi bir açıklama getirmemiş olması bu yeni özelliğin henüz test aşamasında olduğunu doğrular nitelikte.

Twitter GIF Butonu Nedir ve Nasıl Kullanacağız?

Twitter-GIF-butonu-ekleniyor-123Twitter-GIF-Butonu-Yolda-Geliyor

Yeni özellik yalnızca twitter veritabanındaki taslak GIF‘lerden mi oluşacağını yada çekilen videoları mı GIF‘e dönüştüreceği henüz bilinmiyor. Fakat butonu ilk tıklayan kullanıcıların sosyal medya hesaplarında bunu paylaşması üzerine bizde bir kaç tüyoya sahip olduk.  En azından artık butonun yerini ve nasıl kullacağımızı biliyoruz. 🙂

Twitter GIF’ lerinin Kullanıcıya Ne Yararı Olacak?

GIF‘ler, eğlenceli tepkileri, ağlama krizleri derken hayatımızın en popüler formatlarından biri oldu. Peki bu bağımlılığın bize olan hasarı nasıl olacak tabii ki yalnızca ‘duygusal’GIF  formatları videolardan tek tek kırpılmış görsellerden oluşur. Dolayısıyla bu sessiz kısa videolar kullanıcıya fotoğraflardan daha fazla kota harcatacak. Twitter‘ın bu yeni uygulaması sayesinde daha çok reklam gelirine ulaşması bekleniyor.

Yazar Hakkında