Sosyal Medya

Twitter’da Sohbet Edebilmek Artık Mümkün

Daha önceki yazımızda Twitter’a chat özelliğinin geleceğinden bahsetmiştik. Sonunda Twitter’a chat özelliği geldi. Özeliği yüklemeniz için BonFire Extensions adresini ziyaret etmeniz gerekiyor

Daha önceki yazımızda Twitter’a chat özelliğinin geleceğinden bahsetmiştik. Sonunda Twitter’a chat özelliği geldi. Özeliği yüklemeniz için BonFire Extensions adresini ziyaret etmeniz gerekiyor. Şu an için Google Chrome, Mozilla Firefox ve Safari üzerinden eklenti kurup bu tarayıcıları kullanarak Twitter üzerinden sohbet edebilirsiniz. İnternet Explorer ve Opera eklentileri çok yakında geliyor. Bonfire Extensions adresini ziyaret ettikten sonra kullandığınız tarayıcının ikonuna tıklayarak eklentiyi yükleyin.

Eklentiyi tarayıcınıza yükledikten sonra tarayıcınızın sağ alt köşesinde çıkan Bonfire IM penceresindeki Sign in with Twitter”  butonuna tıklayarak eklentinin Twitter hesabınızı kullanmasına izin verin.

 

İzin verdikten sonra Twitter kullanıcılarıyla chat yapabilirsiniz. Uygulama şu anda beta aşamasında.

Eklentiyi yükledikten sonra sağ alt köşede chat sekmesini görebilirsiniz. Bir anda bütün online Twitter kullanıcılarını online olarak görmeyi beklemeyin 🙂 Sadece Bonfire Im yüklemiş olanları görebiliyorsunuz ve kiminle sohbet etmek istediğinizi siz seçebiliyorsunuz.

Bonfire IM uygulamasının zaman akışımızdaki twitleri okuybilmesi,takip etitğimiz kişileri görüp  yeni kişiler takip edebilmesi ,profilimizi güncelleyip,adımıza twit gönderebilmesi çok büyük bir kişisel güvenlik eksikliği. Zaten geriye birtek DM ve Twitter şifrelerimiz kalıyor ona da ayıp olur diye karışmamışlar sanırım. Twitter chat özelliği ile iyi birşey yapmaya çalışmış ama görünen o ki bütün sosyal medya siteleri özellik ve kişisel gizlilik alanlarında birbirlerine benzemek için yarışıyor. Facebook ile ilgili kişisel güvenlik davalarının açıldığı günümüzde Twitter kullanıcılarının merakla beklediği sohbet özelliğini onaylamak için dalga geçer gibi “Senin adına tweet gönderebilir” yazmak bu kadar olur dedirtiyor.

Yazar Hakkında

Salih ÇAKTI

Founder of Digi Kitchen