Sosyal Medya Twitter

Twitter Online Müşteri Hizmetleri Servisine Dönüşüyor

Şirketler artık Twitter‘i online müşteri hizmetleri olarak kullanabilecek. Twitter duyurduğu yeni özelliği şirketlerin müşterilerine online platformda daha hızlı ve özel iletişim kurmalarına olanak sağlıyor.

Şirketler Twitter üzerinden kendileriyle iletişim kurmak isteyen müşterilerine ‘Direk Mesaj‘ seçeneği ile ulaşıyordu. Bunun şirket-müşteri arasındaki iletişimde yeterli olmadığını farkeden TwitterÖzel Mesaj Gönder‘ seçeneğini devreye almış. Bu yeni özellik sayesinde şirketler müşterileriyle iletişime geçerken ‘Özel Mesaj Gönder‘ seçeneğini ekleyebilecek ve müşterileriyle daha kişisel ve verimli bir mesajlaşma gerçekleştirebilecekler.

Twitter yeni hamleleri ile göz dolduruyor…

Twitter, GIF kütüphanesinden sonra, özel mesaj gönderme özelliğiyle göz doldurmayı başardı. Peki tüm güncellemeler bu kadar mı? Değil… Tüm bunların yanı sıra önümüzdeki haftalarda ‘Customer Feedback(Müşteri geri bildirimi) özelliğini de yayına alması bekleniyor. Bu özellik şirket-müşteri arasındaki iletişim kurduktan sonra, bu iletişimden memnun olup, olmadıklarını ölçebilecek. Twitter yeni hamleleriyle hem marka-müşteri iletişim kanalını güçlendirmeyi hem gelirini arttırmayı hedefliyor.

twitter-sirket-ozel-mesaj-musteri-hizmetleri

Yazar Hakkında