Sosyal Medya

Twitter Mesajı Yüzünden ABD’ye Alınmadı

Daha önce Twitter’ın CIA tarafından izlendiğihaberini sizlerle paylaşmıştık. İrlanda’lı İrlandalı Leigh Van Bryan Twitter’a “free this weekend for a quick gossip/prep before i go and destroy America? x” yazdıktan bir hafta sonra İngiliz arkadaşı Emily Bunting’le, Los Angeles Havalimanı’na iner inmez güvenlik görevlilileri tarafından göz altına alındı.

Daha önce Twitter’ın CIA tarafından izlendiği haberini sizlerle paylaşmıştık. İrlanda’lı İrlandalı Leigh Van Bryan Twitter’a “free this weekend for a quick gossip/prep before i go and destroy America? x” yazdıktan bir hafta sonra İngiliz arkadaşı Emily Bunting’le, Los Angeles Havalimanı’na iner inmez güvenlik görevlilileri tarafından göz altına alındı.

Yaklaşık olarak 5 saat boyunca sorgulanan Bryan, “destroy” (yok etmek, mahvetmek, yıkmak) ifadesinin sokak dilinde “parti yapmak” anlamında kullanıldığını ifade ettiysede güvenlik güçlerini ikna edemedi.

Geceyi Meksikalı uyuşturucu kaçakçılarının tutulduğu bir hücrede geçiren Bryan ve Bunting, ertesi sabah ilk uçakla İngiltere’ye geri gönderildi. Terörist muamelesi gördüklerini söyleyen Bryan ve Bunting “Twitter’daki birkaç kelime nedeniyle bunları yaşadığımıza inanamıyoruz” dedi.

Sizce bu tür uygulamalar zamanla artacak mı ?

Yazar Hakkında

Salih ÇAKTI

Founder of Digi Kitchen