Sosyal Medya Twitter

Twitter Direkt Mesajlarda Bir Yenilik Daha

Twitter direkt mesajlar özelliği üzerinde yaptığı yeniliklere bir yenisini daha ekledi. Bu yenilik sayesinde direkt mesaj göndermek ve herhangi bir tweet’i direkt mesajla göndermek daha kolay.

Twitter‘da bir tweet‘i direkt mesajla göndermek bir kaç tıklama ile yapılıyor olsa da sık kullanılan bir özellik olması sebebiyle daha kolay ulaşılır olmalıydı. Twitter‘ın da konuyla ilgili aldığı ger bildirimler sonucu bunun farkına varması hayli güzel oldu. Tweet‘i direkt mesajla paylaşmak kolaylaştı bu da bu özelliğin kullanım oranı arttıracak gibi  görünüyor.
twitter-direkt-mesajlarda-bir-yenilik-daha2

Normalde tweet‘lerin altında ‘yanıtla‘, ‘retweet‘ ve ‘like‘ butonları bulunuyordu. Bunların dışında tweet‘in kendisine tıkladığınızda bir de üç nokta ekleniyordu ve orada da erişebileceğiniz ‘direkt mesaj‘ diğer araçlarla paylaşma, kişiyi sessize alma, engelleme ve şikayet etme butonları geliyordu. Yapılan güncelleme ile ‘like‘ butonundan sonra bir de direkt mesaj botunu eklendi ve bu da sayfanın daha dolu görünmesine neden oldu.

Eğer henüz güncelleme gelmediyse bu özelliği göremeyebilirsiniz Güncelleme ile beraber tüm Android ve İOS cihazlarda bu özelliğin aktif hale geleceğini söyleyebiliriz.

Yazar Hakkında