Oyun Dünyası Sektörel Haberler Uygulamalar

Twitch ile Android Oyunlarını Bilgisayardan Oynayan Gamerlar Yayın Yapabilecek

Twitch, kullanıcı kitlesini Gamerlar olarak belirleyen mobil oyun sektörünün canlı yayın aracıdır. Gamerların lider kanalı olmayan başaran Twitch, YouTube‘un rekabet girişimine karşı atak yaparak  canlı yayın hizmetine bir yenisini daha ekledi. Artık Twitch ile Andorid oyunlarını bilgisayardan oynayan gamerlar yayın yapabilecek.

Peki Twitch ve YouTube’ un karşı karşıya gelme sebebi nedir?

youtube-gaming-vs-twitch-sosyalsosyal

Twitch’in yenilenme ihtiyacı YouTube Gaming‘ in oyun dünyasının gamerları için kullanıma sunulması oldu. YouTube Gaming, oyuncuların isteği üzerine oluşturulan ve onlara özel 25.000 oyun içeren canlı yayın platformu. Oyun sektörü öylesine hızlı büyüyor ki YouTube‘ da bu duruma kayıtsız kalamıyor demek ki. YouTube video kanal özelliğinin gücünden faydalanarak YouTube Gaming için hızla büyüme elde edebilir. Dolasıyla Twitch için bu durum endişe verici olabilir. Twitch stratejik bir hamle yaparak Android oyunlarını bilgisayardan oynayan gamerlara canlı yayın yapma hizmetini kullanıma açtı.

Twitch ile Andorid Oyunları Bilgisayardan Oynayanlar Nasıl Canlı Yayın Yapacak?

Android oyunları bilgisayardan oynayacak olan gamerların ”BlueStacks” adlı uygulama ile Twitch bağlantısı kurması gerekir. Uygulama yüklendikten sonra sırasıyla gerekli işlemleri yerine getirerek Android cihazdaki oyunları bilgisayara aktardıktan sonra, gamerlar oyunlarını oynayarak canlı yayın yapabilirler.

Yazar Hakkında

Arife CEMREK

Anadolu Üniversitesi - Business Administration
Digibus - Content Manager
SosyalSosyal.com Author