Sektörel Haberler

Turkcell’den Türk Kızılayı’na Teknolojik Destek

Türk Kızılayı, iletişim ve teknoloji çözümleri için Turkcell ile kapsamlı bir iş birliğine imza attı. Sözleşme çerçevesinde Turkcell tarafından Kızılay’a ilk etapta 1.300 GSM hattı, 540 Araç Takip hattı tahsis edilecek. Aylık 4GB internet paketi ile 300’e yakın VINN ve 25 milyon SMS de Kızılay’ın kullanımına sunulacak.

VINN ve internet paketleri sayesinde, kan bağışçılarının TC Kimlik işlemlerinin sorgulanması yapılabilecek. Veri tabanında yapılacak sorgulama ile daha önce bulaşıcı hastalık ya da başka bir nedenle kan bağışında ret almış bağışçı, anında tespit edilebilecek.

Türkiye’nin lider iletişim ve teknoloji şirketi Turkcell, ulusal ve uluslararası düzeyde saygınlığını ve hizmet kalitesini sürekli geliştiren sosyal ve insanî yardım kuruluşu Türk Kızılayı ile kapsamlı bir iş birliğine imza attı.

Turkcell ve Türk Kızılayı arasında yapılan sözleşme kapsamında, Kızılay’a ilk etapta 24 ay boyunca kullanılmak üzere 1.300 kurumsal hat tahsis edilecek. Gerek idari personel, gerekse sorumlu saha ekipleri tarafından kullanılacak hatlar, Kızılay’ın mobil iletişim ihtiyacını karşılayacak.

Turkcell ayrıca, yeni sözleşme kapsamında aylık 4GB internet paketi ile birlikte 300’e yakın VINN ve 10 milyonu yenilenen SMS sözleşmesi ile toplam 25 milyon SMS’i Kızılay’ın kullanımına sundu. Bu SMS’ler kan bağışı yapan kişilere her üç ayda bir tekrar bağış yapmalarını ve özel günlerini hatırlatmak amacıyla kullanılacak.

Kan Bağışçısı Sorgulamada Yeni Dönem

Turkcell’in Türk Kızılayı’na sunduğu 300 VINN ve aylık 4GB’lık internet paketleri, çok önemli bir amaçla kullanılacak. Bu proje ile Türkiye’deki tüm kan bağışçıları online sorgulanabilecek. Gerek hastanelerde, gerekse Kızılay’a ait Mobil Kan Merkezleri’nde, mobil internet bağlantısı sayesinde, kan bağışının gerçekleştirildiği anda Red Sorgulaması, bağış süresi dolmamış bağışçıların ve TC Kimlik işlemlerinin sorgulanması yapılabilecek. Mevcut veri tabanında yapılacak çevrim içi sorgulama ile daha önce bulaşıcı hastalıklar ya da başka bir nedenle kan bağışında ret almış bağışçı, anında tespit edilebilecek. Böylece hata riski ortadan kalkacak ve kanın yeniden testi için harcanan zaman, enerji ve paradan tasarruf etmek mümkün olacak.

Turkcell Akıllı Araç uygulamalarının ise, Türk Kızılayı’na ait hizmet araçlarının takibi için tahsis edilen 540 hat sayesinde yakıt ve yıpranma giderlerini yüzde 30 oranında azaltacağı öngörülüyor.

Selen Kocabaş: “Bu kez Turkcell Kızılay’a Teknolojik destek getirecek.”

Konuyla ilgili bir açıklama yapan Turkcell Kurumsal Pazarlama ve Satıştan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Selen Kocabaş, Türk Kızılayı ile birlikte çalışmaktan duydukları memnuniyeti dile getirdi. Kocabaş şunları söyledi:

“İhtiyaç duyduğumuz her anda yanımızda olacağını bildiğimiz Türk Kızılayı’na bu kez Turkcell olarak biz teknolojik destek getiriyoruz. Kızılay ile gerçekleştirdiğimiz iş birliği, hem bizim için bir prestij kaynağı hem de Turkcell’e duyulan güvenin bir göstergesi. İletişim teknolojilerinin her dalında, en kaliteli hizmeti en uygun koşullarda almak isteyen kuruluşlar arasına Kızılay’ın da katılmasından gurur duyuyoruz.”

Türk Kızılayı Genel Müdürü Ömer Taşlı ise konuya ilişkin açıklamasında, “Sadece ülkemizin değil dünya iletişim sektörünün en başarılı kuruluşlarından biri olan Turkcell ile çalışmaktan büyük memnuniyet duyuyoruz. İhtiyaç sahiplerine insani yardım ulaştırırken, sağlıklı bir iletişim hayati önem taşıyor. Güçlü teknolojik altyapısı ve kaliteli hizmet anlayışı ile Turkcell’in bu sağlıklı iletişimi bize sağlayacağına sonuna kadar inanıyoruz. Turkcell de Türk Kızılayı gibi paylaşmanın güzelliğine inanıyor. İki önemli kurumun, sosyal sorumluluk alanındaki işbirliğinin artarak devamını ve bu işbirliğinin ülkemizde ve tüm dünyada hizmet ulaştıracağımız ihtiyaç sahipleri adına hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

Yazar Hakkında

SS Haber Merkezi

SS Haber Merkezi sosyal medya, teknoloji ,internet ve bilişim dünyasını ilgilendiren haber ve konuları araştırarak sosyalsosyal.com ziyaretçilerine ulaştırır.