Sektörel Haberler

Turkcell’den Profesyoneller için Telefon: MaxiPRO5

4.0 inçlik daha büyük ekran, 8 MP HD kamera

Turkcell MaxiPRO5, bir akıllı telefondan beklenen tüm özellikleri içinde barındırıyor. En yeni Android işletim sistemi (4.0 – Türkçe) ile kullanıcı deneyimini zenginleştiren cihaz, 4.0 inçlik hassas dokunmatik ekrana ve LTPS TFT teknolojisi sayesinde daha parlak ve net ekran görüntüsüne sahip. Huawei işbirliğiyle geliştirilen Turkcell MaxiPRO5,  1.4 GHz’lik Qualcomm işlemcisiyle telefondaki tüm uygulamaların ve özelliklerin hızlı ve kolay kullanımını sağlıyor. Turkcell MaxiPRO5’in 1900 miliamperlik bataryası, 3G’de yaklaşık -380 saate varan bekleme ve yaklaşık 400 dakikaya varan konuşma olanağı sağlıyor. 8 megapiksel otomatik odaklanmalı kamerası, HDR özelliği ve 4x dijital zoom ile çok daha iyi bir fotoğraf ve video deneyimi sunan Turkcell MaxiPRO5,  dahili  512MB RAM ve 4GB’lik ROM’a sahip ve harici hafızası 32GB’ı destekliyor. Cihaz, dahili NFC özelliğiyle ve Türkçe F klavye desteğiyle geliyor.

Kurumsal hat sahibi Turkcell’li profesyoneller, T serinin iş dünyasına özel yeni üyesi Turkcell MaxiPRO5’e 24 ay boyunca tarifeye ek ayda 19,90 ile 29 TL arasında fiyatlarla sahip olabilecek. Bireysel faturalı hat sahipleri de kampanyalı tarifelerden birine abone oldukları takdirde 24 ay boyunca tarifeye ek ayda 25 ile 40 TLarasında fiyatlarla Turkcell MaxiPRO5’ya terfi edebilecek. Dileyenler, Turkcell MaxiPRO5’e 849TL peşin fiyatıyla da sahip olabilecek. Ayrıca faturalı Turkcell’liler, MaxiPRO5’i “interneti içinde” seçeneğiyle de alabiliyor: Cihazın 24 ay boyunca 250 MB internetle beraber fiyatı, ayda 51 TL.

Türkiye’de bir ilk: İşim/Özelim

Türkiye’de ilk defa, telefonun içinde gelen İşim/Özelim  uygulaması sayesinde Turkcell kurumsal hat kullanıcıları, tek bir hat üzerinden MaxiPRO5te bireysel ve kurumsal olmak üzere 2 ayrı profil yaratarak iş ve özel bilgilerini birbirinden tamamen ayırabiliyor. Kurumsal profilde, kurumsal e-posta, kurumsal rehber kontakları, kurumsal mesajlaşma gibi uygulamalar ile bilgiler güvenli alanda tutulabiliyor. Bireysel profilde ise tamamen özgür olup bu alanda her türlü veri iletişiminde bulunmak mümkün. İşim/Özelim, şirketin kurumsal güvenlik politikalarından ödün vermeden kullanıcıları bireysel profilde özgür bırakıyor.  Bireysel hat kullanıcıları da dilerse herhangi bir ek ücret ödemeden İşim/Özelim sayesinde tek bir hat üzerinden telefonlarında iki ayrı profil yaratabiliyor.

MaxiPRO5 ile asistanınız cebinizde
Turkcell MaxiPRO5 kullanıcısı profesyoneller, Mobil Asistan uygulaması ile asistanlarını daima ceplerinde taşıyor. Mobil Asistan, fatura bilgileri, kalan bakiyeniz, hava durumu ve en yakın eczane gibi gibi sorularınıza yanıt veriyor. Üstelik siz sesli olarak soruyorsunuz sizin için araştırıyor, buluyor ve sesli olarak yanıtlıyor.

Akıllı Cevap uygulaması da iş hayatında alışılmış protokolleri değiştirmeye aday. Akıllı Cevap ile telefonu ters çevirerek sessize alabilir ve arayan kişiye önceden belirlediğiniz mesajı iletebilir, tekrar düz çevirdiğinizde ayarlarınızı eski haline çevirebilir ve size gelen aramayı herhangi bir tuşa basmadan sadece kulağınıza götürerek açabilirsiniz.

İşler yolunda gitsin diye
Turkcell, çalışanların ihtiyaçlarını temel alarak pek çok uygulamayı cihaza yüklü şekilde sunuyor. Örneğin Turkcell YolBilgisi uygulaması, istediğiniz adrese en kısa zamanda, en doğru güzergahtan gitmenizi sağlıyor.  Turkcell Cep-T Cüzdan cep telefonunuzu bir mobil cüzdana dönüştürüyor; alışverişlerinizde ve KGS geçişlerinde cep telefonunuzu kullanabiliyorsunuz. Sık seyahat eden profesyoneller, Turkcell Seyahat uygulaması ile uçak rezervasyonu, bilet işlemleri, hava durumu, saat farkları gibi birçok bilgiye kolayca erişebiliyorlar. Matriks Mobile uygulaması ise borsayı ve döviz kurlarını takip edebilmenizi sağlıyor.

Hem çalışkan hem sosyal

Turkcell MaxiPRO5, iş hayatını kolaylaştıran ‘çalışkan’ özelliklerinin yanında sosyalliğe de büyük önem veriyor. Facebook, Twitter, LinkedIn, YouTube gibi uygulamalar, hayatın işten çok daha fazlası olduğunu bilenlere nefes alacak alanlar yaratıyor. Daha fazlasını isteyenler için Turkcell Müzik, Turkcell TV, Turkcell Video, Gtalk gibi pek çok uygulama da  Turkcell MaxiPRO5 deneyimini zenginleştiriyor.

Yazar Hakkında

SS Haber Merkezi

SS Haber Merkezi sosyal medya, teknoloji ,internet ve bilişim dünyasını ilgilendiren haber ve konuları araştırarak sosyalsosyal.com ziyaretçilerine ulaştırır.