Sosyal Medya

Turkcell “SMS Paylaş” Butonu

Web sitelerinin kullanıcıları ile bağlantı kurabilmelerini ve içeriklerin çok daha fazla kişiye ulaşmasını sağlayan sosyal paylaşım butonları sayesinde web üzerinde bulunan içerikleri kolaylıkla paylaşabilmek mümkün.

Turkcell “SMS Paylaş” butonunu hayatımıza entegre etti.Reklamz’ın Turkcell için geliştirdiği “SMS Paylaş” projesi web üzerinde bulunan içeriklerin cep telefonları  ile paylaşılmasını sağlıyor.

Web sitelerinin kullanıcıları  ile bağlantı kurabilmelerini ve içeriklerin çok daha fazla kişiye ulaşmasını sağlayan sosyal paylaşım butonları sayesinde web üzerinde bulunan içerikleri kolaylıkla paylaşabilmek mümkün. Facebook share, like, twitter share ve google plus gibi paylaşım butonları web sitelerine kolayca  entegre edilebiliyor ve paylaşımı kolaylaştırıyor.

Reklamz, Turkcell için geliştirdiği  web dünyası ve mobil dünyayı birbirine bağlayan yeni projesi “SMS Paylaş” butonu ile web üzerinde bulunan içeriklerin cep telefonları ile paylaşılmasını sağlıyor.

“SMS Paylaş” butonuna tıkladığınızda karşınıza çıkan form alanına kendi cep numaranızı yazıp, cep telefonunuza gelen şifreyi form alanına girdikten sonra gönder butonuna basmanız, paylaşmak istediğiniz içeriği arkadaşınızın cep telefonuna göndermeniz için yeterli.

“SMS Paylaş” butonu ile fizy’de çalan bir aşk şarkısını sevgilinizle paylaşabilir,  posta.com.tr,  haberler.com,  sabah.com.tr,  ntvmsnbc.com,  milliyet.com.tr,  aksam.com.tr ve msn.com.tr gibi haber sitelerindeki son gündeme ilişkin gelişmelerden yakınlarınızı, internet başında olmasalar bile haberdar edebilir; akilli.tv,  zapkolik.com, bobiler.org, izlesene ve vidivodo.com gibi eğlence konsepti üzerine eğilen sitelerde bulunan içerikleri de arkadaşınızın cep telefonuna kolaylıkla gönderebilirsiniz.

Reklamz Genel Müdürü Tezcan İsarlı, Turkcell için geliştirdikleri kampanya ile ilgili şunları  söylüyor;

“Medya Planlama ve Satınalması Mindshare tarafından gerçekleştirilen ‘SMS Paylaş’ kampanyasının yaratıcı kurgusunu ve web mecralarındaki yayın entegrasyonunu Reklamz olarak üstlenmiş bulunuyoruz. Bugüne kadar benzeri olmayan bu uygulama ile Turkcell’in yeni marka söylemi olan “Hayat Paylaşınca Güzel” konseptine sadık kalarak kullanıcılara web içeriklerinin sms yolu ile paylaşımını mümkün kıldık. Web sitelerinde yapılan bu tip farklı reklam kurguları, markaların internet kullanıcıları ile çok daha etkin iletişime geçmelerini sağlıyor.

Turkcell’in bu çalışma ile mobil hayatı besleyen ve değer yaratan bir projeye imza atmış olduğunu düşünüyoruz.Başta bu projeye inanan Turkcell’e, fikir ve projeyi hayata geçiren Reklamz ve Mindshare ekiplerine teşekkür ediyor, yaratıcı reklam örneklerine ihtiyaç duyduğumuz şu dönemde bu tarz özel çalışmaların sektörü büyüteceğine inanıyorum.

Halen sadece Turkcell kullanıcılarına açık bir servis olan “SMS Paylaş” için herhangi bir ücretlendirme yapılmıyor. Uygulamanın internet kullanıcıları açısından en büyük faydası web içeriklerinin paylaşımının kesintisiz olarak sms yoluyla paylaşımına olanak sağlaması. SMS üzerinden gelen paylaşım linkine tıklanıp içeriğin tamamının görüntülenmesi istenirse cep telefonunda internet bağlantısı olması gerekiyor.

Yazar Hakkında

Salih ÇAKTI

Founder of Digi Kitchen