Sektörel Haberler

Turkcell Global Bilgi Bilişim 500’de Yine Birinci

Türkiye’nin lider müşteri ilişkileri yönetim merkezi Turkcell Global Bilgi, İnterpromedya tarafından hazırlanan “İlk 500 Bilişim Şirketi Araştırması”nda “çağrı merkezi hizmeti” kategorisinde art arda 3. birinciliğini aldı. Hizmet sağlayıcı kategorisinde 3. sırada yer alan Turkcell Global Bilgi, genel sıralamada satış gelirlerine göre 25. Sıraya yerleşti.

Türkiye’nin en büyük ilk 500 bilişim şirketinin yanı sıra pazar verilerinin ve CEO’ların 2012 hedeflerinin açıklandığı Bilişim 500 Töreni, 16 Temmuz Pazartesi akşamı Grand Cevahir Otel’de gerçekleştirildi. İnterpromedya’nın bu yıl 13. kez gerçekleştirdiği törende, Turkcell Global Bilgi, Türkiye’de bilişim sektöründe faaliyet gösteren firmaların 2011 yılı net satış gelirlerine göre hazırlanan “İlk 500 Bilişim Şirketi Araştırması”nda “çağrı merkezi hizmeti” kategorisinde birinci oldu. Turkcell Global Bilgi, çağrı merkezleri listesine 360 milyon TL’lik gelirle son 2 yılda olduğu gibi bu yıl da birinci sıradan girerken, “Bilişim 500”ün hizmet sağlayıcı kategorisinde ilk 3 firma arasında yer aldı. Turkcell Global Bilgi; ayrıca genel listesinde 25’inci sıraya yerleşti.
Konuyla ilgili bir açıklama yapan Turkcell Global Bilgi Genel Müdürü Bahadır Pekkan, “Yurtiçi ve yurtdışı yatırımlarımızla yakaladığımız hızlı büyüme trendini sürdürürken, yeni teknolojiler ve müşteri hizmetleri alanlarında sektöre kazandırdığımız uygulamalarla öncülüğümüzü koruyoruz. Bu çalışmalarımızın karşılığında, sektörümüzün en prestijli ödüllerinden birine sahip olmaktan büyük gurur ve mutluluk duyuyoruz.  Önümüzdeki dönemde de yeni müşteriler kazanmayı sürdürerek, mevcut müşterilerimizle olan işbirliklerimizi derinleştirip onlar için daha fazla değer yaratarak sektörde öncü ve lider rolümüzü sürdürmeyi hedefliyoruz” dedi.

Yazar Hakkında

SS Haber Merkezi

SS Haber Merkezi sosyal medya, teknoloji ,internet ve bilişim dünyasını ilgilendiren haber ve konuları araştırarak sosyalsosyal.com ziyaretçilerine ulaştırır.