Teknoloji

TTNET’den Açıklama !

Redhack ile ilgili iddialardan sonra Türk Telekom bir açıklama yapmıştı. TTNET’den de bir açıklama geldi;

Türkiye’nin lider iletişim şirketi TTNET, çalışmalarını yenilikçi teknolojilerle müşterilerinin internet deneyimini zenginleştirmek ve onlara en iyi hizmeti sunmak hedefiyle sürdürmektedir.

27 Nisan Cuma gecesi Türk Telekom altyapısında teknik ekipman kurulumları sırasında yaşanan teknik aksaklık nedeniyle bazı bölgelerde internet erişiminde sorun yaşanmıştır.

Türk Telekom altyapısını kullanan internet servis sağlayıcısı şirketleri etkileyen sorundan TTNET aboneleri de etkilenmiştir. Ancak Türk Telekom’un müdahalesi doğrultusunda sistemsel çözüm hızla sağlanmıştır. Türk Telekom, konuyla ilgili olarak dün bir basın açıklaması yapmıştır.

Sorun nedeniyle TTNET çağrı merkezine gelen çağrıların sayısında artış gözlemlenmiştir. Çağrı merkezi çalışanlarımız, oluşan yoğunluğa rağmen tüm müşterilerimizle tek tek ilgilenerek arızalara müdahale etmeye kesintisiz devam etmektedir.

Saygılarımızla,

TTNET A.Ş.

Türk Telekom’un yaptığı açıklamaya ve konuyla ilgili Cumartesi günü yazdığımız yazıya buradan ulaşabilirsiniz; http://www.sosyalsosyal.com/redhack-v-s-turk-telekom

Yazar Hakkında

Salih ÇAKTI

Founder of Digi Kitchen