E-Ticaret Sektörel Haberler

Trendyol’un Askıları Boş Kaldı

Trendyol, dijitalleşmenin getirdiği gerekliliğe kayıtsız kalmayan kadın girişimci Demet Mutlu’nun E-ticaret projesidir. Trendyol, online alışveriş ile tüketiciyi çeşitli markalardan oluşan butiklerle kampanya ve indirim fırsatlarıyla buluşturan aktif bir alışveriş platformu.

Ülkemizde modanın lider E-ticaret sitesi olmasının yanı sıra dünya devi yatırımcılardan yatırım almayı başaran Trendyol, aynı zamanda tüketiciye sunduğu güvenli alışveriş, kalite ve orjinallik garantisi ve en iyi müşteri deneyimi konularında bir hayli iddalıdır. Öyleyse soralım her şey bu kadar muazzam giderken ” hay aksi” dedirten durum nedir ve neden  Trendyol askıları boş kaldı?

Trendyol ” Milla’yı ” Kaybetti!

milla-

Başarılarını ticari bir büyümeyle taçlandırmak isteyen Trendyol, Milla by Trendyol ve Modagram markalarını bünyesine katmıştı. Ancak ”Milla” markasına Nova Group itiraz etti. Nova Group,  ”Mila by Nova” markasının ”Milla” ile benzer olduğunu ve bunun tüketiciyi yanılgıya düşüreceğini dolasıyla kendi markasının ticari olarak zarar göreceğini düşünerek 2012 yılında Trendyol‘ a dava açmıştı. Nova Group Trenyol‘a açtığı davayı kazandı ve Trendyol, Milla‘ yı kaybetti. Mahkeme, Milla markasına ulaşımı olan web sitelere engellenmesi, satışının yasaklanması ve ürünlerin toplatılması kararına vardı. Dolasıyla Trendyol askıları boş kaldı. Trendyol‘ un ”Milla” markasını kaybetmesiyle beraber  E-ticaret sektörüne ve müşterilerine karşı nasıl bir strateji izleyeceği merak konusu.

Kaynak: Hürriyet

Yazar Hakkında

Arife CEMREK

Anadolu Üniversitesi - Business Administration
Digibus - Content Manager
SosyalSosyal.com Author