Teknoloji

Top 15 Google Plus Eklentisi [Google Plus’cı Olmak-3]

Google Plus’a ısınamayanların sayısı bir hayli çok. Bunun birden çok sebebi var muhakkak ancak bu eklentiler, bu sebepleri en aza indirgemek için yazılmış. Sizler için 150 farklı eklenti arasından 15 tane en çok işinize yarayacak eklentiyi seçtik.

Hover Zoom (355.331 kullanıcı)

4chan, Amazon, Baidu (百度), deviantART, eBay, Facebook, Flickr, Google (Google Images, Google+), Imgur, MySpace, Picasa Web Albums, Pinterest, Reddit, Twitter, Tumblr, VKontakte (ВКонтакте), Wikipedia, Windows Live Photos, WordPress, Yahoo , YouTube sitelerinde çalışan ve herkeste bulunması gereken eklenti. Herhangi bir resmin üzerine fare ile geldiğinizde resmi büyütmekte.

Extended Share for Google Plus (88.712 kullanıcı)

Google Plus gönderilerinizi Twitter, Pinterest ve Facebook, Linkedin dahil 15 farklı serviste paylaşmanızı sağlayan bir eklenti.

SGPlus (59.621 kullanıcı)

Twitter, Facebook ve Linkedin’de Google Plus üzerinden paylaşım yapmanıza olanak sağlayan ve o servislerdeki ana sayfanızdaki gönderileri Google Plus üzerinde gösteren bir servistir. Facebook ve Twitterdan kopamıyorum diyorsanız tam size göre.

Google Translate for G+ (331.563 kullanıcı)

Google Plus kullanıcılarının çoğu yabancı şu sıralar. Bu nedenle translator genellikle lazım oluyor. Google Translate altyapısını kullanan bu eklentiyle tek tuşla gönderilerin çevirilerini yapabilirsiniz.

Replies and more for Google+ (41.399 kullanıcı)

Google Plus’ı yoğun şekilde kullananların en çok yakındığı konu yorumlaşmanın pratik olmamasıdır. Bu eklenti gönderinin sahibine cevap ver butonu eklemesinin dışında Facebook ve Twitter’da paylaş butonları da eklemekte.

Surplus (22.105 kullanıcı)

Google Chrome ile Google Plus arasındaki entegrasyonu arttıran bir eklenti. Masaüstü bildirimleri ve sesli bildirimler alabilmenizi, bildirimleri otomatik okunmuş olarak işaretlemenizi, birden fazla google plus hesabında daha rahat gezinmenizi sağlamakta.

Google+ Ultimate for Google Plus  (12.319 kullanıcı)

Temanızı değiştirmekten, onlarca yeni buton eklemeye, bir çok tuşun yerini değiştirmeye kadar bir sürü yeni özelliği Google Plus’a entegre etmenizi sağlamakta.

Google+ Tweaks (8.078 kullanıcı)

Geniş monitör kullananlar için gönderileri tarayıcınıza uygun şekilde genişleten, kullanmadığınız Google Plus butonlarını kaldıran bir eklentidir.

Download Support (530 kullanıcı)

Google Plus’ta paylaşılan video ve fotoğrafları tek tuşla indirmenizi sağlayan Chrome eklentisidir. Ayrıca Picasa ve Youtube’da da çalışmakta.

Helper for Google+ (4.575 kullanıcı)

Gönderileri favorilere ekleyebilmenizi, gönderiyi direk tweetleyebilmenizi, Türkçe’ye çevirmenizi, delicious’a aktarmanızı, masaüstü bildirimleri ve sesli bildirimler almanızı sağlayan Plus’ın tüm eksiklerini tamamlayan bir eklentidir.

G+ Count in Title  (3.719 kullanıcı)

Bildirim sayınızı sekme bölümünde de görüntüleyebilmenizi sağlayan Chrome eklentisidir.

Auto-Colorizer for Google Plus™ and Facebook™ (10.752 kullanıcı)

Facebook ve Google Plus hesaplarınızın temalarını değiştirebilmenize olanak sağlar.

G+ Stream Pause (2.223 kullanıcı)

Ana sayfada bir fotoğrafa bakarken ya da video izlerken ana sayfanın yeni gönderilerde aşağıya doğru kaymasını engellemek için pause tuşu ekler.

View original size image for Picasa™ (4.364 kullanıcı)

Google Plusta paylaşılan fotoğrafları orjinal boyutlarında görebilmek için farenin sağ tuşuna yeni bir buton ekler.

GifStopper (1.723 kullanıcı)

Google Plus’ta paylaşılan .gif uzantılı hareketli resimler çoğu zaman en güçlü bilgisayarı dahi yavaşlatabilmekte. Bu eklentiyle sadece ESC tuşuna basarak gif resimlerin yüklenmesinin önüne geçebilirsiniz.

Yazar Hakkında

Haydar Özkömürcü

Sosyal Medya Geeki. Rusça, Ukraynaca ve İngilizce biliyor. Çeşitli sivil toplum kuruluşlarında çalışmalarını sürdürmekte.