Sosyal Medya

Thesociallab ile Facebook Sayfalarınızı Ölçün

Günümüzde, firmaların hedef kitleleriyle yeni ve en etkin buluşma noktası olan sosyal medya da yer almaları kadar, hiç şüphesiz ki sosya medyayi doğru şekilde kullanabilmeleri de büyük önem taşıyor.

Günümüzde, firmaların hedef kitleleriyle yeni ve en etkin buluşma noktası olan sosyal medya da yer almaları kadar, hiç şüphesiz ki sosyal medyayı doğru şekilde kullanabilmeleri de büyük önem taşıyor.

İşte bu noktada devreye giren “thesociallab.net” kurumların Facebook sayfalarını dogru, etkin ve güvenilir yollarla kullanabilmelerini ve sağlıklı ölçümlemeler yapıp pazarlama stratejilerini hazırlayabilmeleri adına bir nevi pusula gorevi göruyor.

Tunada ekibinin bir hizmeti olan “Thesociallab.net” in ölçümlemelerinin şekillendiği “Thesociallab Analytics” programı sayesinde kurum yöneticileri Facebook  sayfalarını ve kullanıcı alışkanlıklarını daha yakından tanıma imkanı buluyor.

“Thesociallab Analytics” kullanıcılarına;

  •  Fan sayfasına ait fan sayılarındaki günluk, haftalık, aylık detaylı artış yada azalışları
  • Kullanıcılara ait yaş, cinsiyet, konum vb. bir cok bilgiyi,
  •  Kullanıcıların aktifliklerini,
  •  Gönderilmiş  olan postların kalitelerini,
  •  Fan sayfanıza yapılmış   paylaşımlara alınan tepkileri (yorum, beğeni)
  •  Verilerin tamamını PDF olarak indirme imkanını
  • Facebook Sayfasi Kalite Puanı (FANMETER) vb. gibi birçok detaylı analize ulaşma imkanını sunuyor.

Thesociallab.net’in diğer bir uygulaması olan “FPM” programı sayesinde ise kurum yetkilileri Facebook üzerinden “admin vermeksizin” %100 güvenli bir şekilde Facebook Fan sayfalarını yönetebiliyorlar.

“Thesociallab FPM” kullanıcılarına ;

  •  Fan sayfanızı yönetmesi için Adminler, Editorler, Moderatorler tanımlayabilirsiniz.
  •  Tanımladığınız üyelere yetkiler verebilir, yetkilerini kısıtlayabilirsiniz üstelik Facebook.com’dan adminlik vermeden durum mesajı, link, resim, albüm-video upload paylaşabilir
  •  Zamanlanmış  gönderiler hazırlayabilir kullanıcılara istediğiniz saat ,gun hafta,ay yada yıllarda mesajlar gönderebilir. Periyodik paylaşımlar oluştururabilirsiniz.

Tunada yetkilileri “Thesociallab.net” sitesi ile Facebook’un gücüne inanıp onu etkin kullanmak isteyen kurum ve kuruluşların çözüm ortağı olmaya hazırlanıyor.

Ve yurtdışında “Thesociallab.net’e eşdeğer tek bir program bulunduğunu,Turkiye’de ise henüz rakipsiz olduklarını vurgulayarak programdan faydalanmak isteyen kurumlan thesociallab.net uzerinden detayh bilgi almaya davet ediyor.

Üstelik tüm bu hizmetler 1 Ocak 2012’ye kadar ücretsiz….

Yazar Hakkında

Salih ÇAKTI

Founder of Digi Kitchen