E-Ticaret Sektörel Haberler

Tazedirekt’in Hikayesi Son Buldu

Tazedirekt.com, taze gıda besinlerini insanlarla buluşturmak için ”çiftlikten evinize” sloganıyla yola çıkan bir E-ticaret projesiydi. Hedef kitlesi, ”nerede o taze doğal besinler?” diye sorgulayan ve özleyen kişilerdi.

Tazedirekt.com, hikayesini oldukça içten ve samimi bir şekilde insanlarla paylaşmıştı. Projenin nasıl ve neden başladığını kurulduğu 2014’ten beri bıkmadan usanmadan dile getirmişti. E-ticaret konusunda ciddi bir müşteri potansiyeli yakalamıştı. Tazedirekt.com, müşterilerine daha iyi bir hizmet verebilmek için mobil uygulama ile sipariş alımı gerçekleştirmeye dahi başlamıştı. Geçtiğimiz günlerdeyse birinci yaşını kutlayan Tazedirekt.com Aralık 2015 cirosunu bir siparişin öyküsü olarak açıklamıştı.

tazedirekt-görsel

Tazdirekt.com bu açıklamasının hemen ardından 2016 yıllı hedefini duyurmuştu. Organik ve lezzetli gıdaya doyacağınız yeni dönem sizleri bekliyordu; ancak  Tazedirekt.com‘ un hikayesi son buldu.

Tazedirekt.com web adresine girdiğinizde sitenin kapanmış olduğunu göreceksiniz. Sonra aklınıza birden fazla soru gelecek. İşte o sorulardan birini soruyoruz.

taze-direk-1

Konuyla ilgili Tazedirekt.com  şu ifadelerle sizlere veda ettiğini açıklıyor:

Merhaba,

Biz 2014 yılının Aralık ayında bir hayalden yola çıkarak, herkes sağlıklı gıdaya ulaşabilsin diye Tazedirekt’i kurduk. İlk günden beri işimize inanarak ve sahiplenerek çalıştık… Sizlerle ve tüm Tazedirekt ekibiyle birlikte kocaman bir aile olduk. Birbirimize tutunduk. Büyüdük, büyüdükçe öğrendik, öğrendikçe paylaştık. Tazedirekt’e olan inancımız ve sevgimiz her geçen gün arttı.

Bugün size karşı dürüst olmak ve sizinle bir kararımızı paylaşmak istiyoruz. Piyasa koşulları ve operasyonel dengeler sebebiyle bugün itibariyle Tazedirekt’i kapatıyoruz.

Bu hayali sonlandırdığımız ve sizlerden ayrıldığımız için çok üzgünüz.
Sizlere bizim hayallerimize ortak olduğunuz, bu yolda elimizi tuttuğunuz için çok teşekkür ederiz!

Tekrar bir yerlerde görüşmek dileğiyle,

Hep taze kalın,

Sevgiler,
Tazedirekt Ailesi

Yazar Hakkında

Arife CEMREK

Anadolu Üniversitesi - Business Administration
Digibus - Content Manager
SosyalSosyal.com Author