Teknoloji

Taşınabilir Şarj Cihazları – Powerbank

İnternet kullanımının sosyal yaşamımız da zirveyi zorladığı çağımızda bir çoğumuz cep telefonu, tablet, notebook, MP3 player  gibi mobil aygıtlara sahibiz.

Bu cihazların kullanımın da karşılaşılan sorunlar biri , yetersiz batarya seviyesidir, diğer bir sorunda şarz etmek için her an etrafımızda aradığımız elektrik prizleridir. Bu durumunun giderek can sıkıcı bir hal alması kullanıcıları daha büyük kapasiteli bataryalara sahip cihazlara yöneltmektedir.

Maalesef akıllı cihazlar ile paralel olarak gelişme gösteremeyen piller, kullanıcıları ekstra güç isteklerine çare olamamışlardır. Bu sorunu ortadan kaldırmak isteyenler ekstra güç elde edebilecekleri kaynaklara yönelmişlerdir.

Power Bank olarak adlandırılan taşınabilir şarz üniteleri sayesinde artık nerede olursanız olun telefonunuzu şarz edebilirsiniz. Batarya ünitesi üzerinden bulunan USB çıkışları sayesinde dilediğiniz cihazı şarz edebilir, enerji durumu gösteren led ışıkları takip ederek kötü süprizlerden uzak kalabilirsiniz.

Piyasada çok sayıda üreticinin olması kafa karışıklığına sebep olmakla birlikte, kalitesi düşük Çin’den ithal edilen şarj cihazları taşınabilir cihazlarınıza zarar verebilmektedir. Kaş yapayım derken, göz çıkarmamak için kalitesini kanıtlamış markaların ürünlerinin incelenmesin de fayda olacağına inanıyoruz. İşte sizler için seçtiğimiz taşınabilir şarj cihazı modelleri.

power_bank powerbank-2 Solar-Power-Bank-7800mAh-7-Adapter-Tips-plusbuyer tasinabilir_sarz tasinabilirsarz

Yazar Hakkında