Sosyal Medya

Suud Prens’den Twitter’a Milyon Dolarlık Yatırım

Arap dünyasının en zengin işadamlarından El-Velid bin Talal, Twitter’a 300 milyon dolarlık yatırım yaptı.

Arap dünyasının en zengin işadamlarından El-Velid bin Talal, Twitter’a 300 milyon dolarlık yatırım yaptı.İki ay önce Suudi Prensi El-Velid bin Talal’a ait Kingdom Holding firmasının Twitter’a 300 milyon dolarlık bir yatırım yapmak istediği haberleri ilk kez çıkmıştı. Kingdom Holding şirketi bu haberleri bugün doğruladı ve Twitter’ın yüzde 3 hissesini aldıklarını açıkladı.

Bu satın almayı “stratejik yatırım” olarak tanımlayan Kingdom Holding, Prens El-Velid bin Talal’ın gelecek vaat eden ve hızla büyüyen küresel oyunculara yatırım yapmaya devam edeceğini bildirdi.

Yüzde 95 hissesi El-Velid bin Talal’ın elinde bulunan Holding’in News Corp’ta yüzde 7’lik payı bulunuyor. Holding ayrıca daha önce Apple, Citigroup ve Time Warner’a da yatırım yapmıştı.

Kingdom Holding’in tepe yöneticilerinden Ahmed Halawani, “Sosyal medya medya endüstrisini önümüzdeki yıllarda tamamen değiştirecek. Twitter bu olumlu trendin en önemli parçası olacak” diyerek yatırımın nedenini anlatıyor.

Twitter Ekim ayında çıkan dedikoduları yalanlamıştı. Şimdi anlaşılıyor ki o dönemde yapılan inkarlar Arap dünyasının en zengin adamı ile pazarlık yapmanın bir yöntemiymiş.

teknogaste

Yazar Hakkında

SS Haber Merkezi

SS Haber Merkezi sosyal medya, teknoloji ,internet ve bilişim dünyasını ilgilendiren haber ve konuları araştırarak sosyalsosyal.com ziyaretçilerine ulaştırır.