Teknoloji

Super Lig FIFA 2015’te Yerini Aldı

Eylül 2014′te piyasaya çıkacak olan yeni FIFA 15′te futbol oyunu tutkunları çok özel sürprizler bekliyor. Bu sürprizlerin başında hiç kuşkusuz uzun yıllardan beri Türk futbol oyunu tutkunları  tarafından da yoğun bir şekilde talep edilen ve sabırsızlıkla beklenilen, Türkiye süper liginin FIFA 20115’de yer alıyor olması.

Ayrıca EA Sport’dan yapılan açıklamada son şampiyon Fenerbahçe ve ezeli rakipler Galatasaray, Beşiktaş ve Trabzonspor’dan, lige yeni yükselen Başakşehir Spor Kulübü, Balıkesir Spor ve Mersin İdman Yurdu’na kadar, Türkiye Süper liginde oynayan 18 takımın her biriyle oynayabilecek.

Ayrıca FIFA15 oyununun Türkiye kapağında, Atletico Madrid‘in yıldız futbolcusu Arda Turan‘ın milli takım formasıyla  yer alacağı açıklandı.

arda turan

Tüm spor kulüpleri orjinal amblemleri, formaları ve kadrolarıyla oyun tutkunlarının karşına çıkacak. Bunlara ek olarak, geçtiğimiz sezonun golcüsü olan Aatif Chahechouhe (Sivas Spor) Fenerbahçe’den Moussa Sow, Beşiktaş’ın kalecisi Tolga Zengin, ve Galatasaray’dan Wesley Sneijder gibi oyuncular oyunun en popüler özelliği olan FIFA 15 Ultimate Team’de yer alacağı duyuruldu.

FIFA 2015‘in Turkcespiker.com tarafından Türkçe olarak seslendirilen tanıtım videosunu aşağıdan izleyebilirsiniz.

Oyunda göreceğiniz bir diğer özellik de; FIFA 2015 ile ilk defa denecek olan duygusal zeka depolama özelliği sayesinde futbolcular takım arkadaşları hakkında bilgi depolayarak, bu bilgiler sayesinde davranış sergileyecekler, eskisine göre çok daha zeki olacak olan futbolcular ve takım arkadaşlarının maç içerisindeki hareketlerini de hatırlayarak oyunda ki hareket ve tepkilerini belirleyebilecekler.

FIFA 15‘teki maçları olabildiğince gerçekçi hale getirmek için ellerinden geleni yapmaya çalışan EA Sports, bu yıl sahalara ve çimlere de fazlasıyla önem veriyor. Çimlerin gerçek maçlarda olduğu gibi futbolcuların hareketlerinden etkilenecek. Bu sayede çok daha gerçekçi bir deneyim yaşanılacağı gözüküyor. Oyunun nasıl görüneceğini aşağıdaki tanıtım videosundan izleyebilirsiniz.

Yazar Hakkında