Teknoloji

Süper Kodcu ile Kod Maratonlarına Hazır mısın ?

İyi yazılımcıların kendilerini göstermesini hedefleyen super.kodcu.com maratonları 26 mayıs 2012 cumartesi günü saat 11.00 ile 14.00 arasında yapılacaktır. Bu maratonlar herkese açık olarak, internet üzerinden gerçekleştirilecek. Kayıt ve daha fazla bilgi için super.kodcu.com adresini ziyaret edebilirsiniz.

Eğlence Maratonu

Bu maratona sorular soruları yazılımcılar geniş bir programlama dili yelpazesine göre çözebilirler. Kabul edilen programlama dilleri : Java, C# , PHP, C++, Ruby ve Python.

Ortalama 3 saat olarak hedeflenen maratonlarda yazılımcılar istediği uygulama geliştirme ortamıyla (IDE) evlerinde veya istediği bir yerde, belirlenen sürede çözümleri göndermesi gerekmektedir. Maraton içinde sponsorların kendilerine ait soruları da olabilir, tüm sorular için canlı destek irc chat aracılığıyla sağlanacaktır.

Kod metriklerin değerlendirildiği ilk maraton

Maratonda yazılımcılar, sadece çözdükleri soruların doğruluğuyla değil bunun yanında kalite metriklerine göre de değerlendirecekler. Örneğin yazılan kodlara yapılan açıklama oranı (comment ratio) , kodun tekrarlama oranı (duplication rate) ve karmaşık oranı (Cyclomatic complexity) gibi metrik değerlerine göre değerlendirecek.

Eğlenceye katılmak için super.kodcu.com adresini ziyeret edebilirsiniz.

Yazar Hakkında

SS Haber Merkezi

SS Haber Merkezi sosyal medya, teknoloji ,internet ve bilişim dünyasını ilgilendiren haber ve konuları araştırarak sosyalsosyal.com ziyaretçilerine ulaştırır.