Sosyal Medya

Spotify’e Göre Bu Yaz En Çok Summer Dinlendi

Spotify, Calvin Harris’in Summer parçasının  son 3 ayda dünyada en çok dinlenen parça olduğunu açıkladı. Summer’ın dinlenme sayısı yaklaşık 160 milyona ulaştı.

Pop divası Ariana Grande’nin Problem ft. Iggy Azalea parçası dünya listesinde ikinci sırada yer aldı. Üçüncü sırada prodüktör-şarkı yazarı Magic! yer alırken, çıkış şarkısı Rude ile tüm dünyada ne kadar popüler olduğunu kanıtladı.

Spotify Türkiye’de yazın en çok dinlenen parçanın Sia’dan Chandelier olduğunu belirtirken, listede  ikinci sırada ise Calvin Harris yer aldı.

Parçaların  dinlenme ve paylaşım sayılarının dikkate alınarak  hesaplandığı bu yazın Spotify Viral 50* listesinde ise üst sıralarda sırasıyla Alt-J’nin Hunger Of The Pine, Mike Oldfield’’ınNuclear ve Alt-J’nin Left Hand parçaları yer alıyor.

Spotify İletişim’den sorumlu  Başkan Yardımcısı Angela Watts listeyle ilgili olarak: “Calvin Harris’inSummer parçasının  tüm dünyada yaz sezonunun şarkısı olması çok yerinde oldu. Bu harika bir parti şarkısı ve birinciliği hak ediyor” dedi.

Dünya Genelinde Yazın En Çok Dinlenen Parçaları

  1. Calvin Harris – Summer
  2. Ariana Grande ft. Iggy Azalea – Problem
  3. Magic! – Rude
  4.  Iggy Azalea – Fancy
  5. Jason Derulo ft. Snoop Dogg – Wiggle
  6. Nico & Vinz – Am I Wrong
  7. Coldplay – A Sky Full Of Stars
  8. Clean Bandit ft.Jess Glynne – Rather Be
  9. Sam Smith – Stay With Me
  10. David Guetta ft. Vassy – Bad (Radyo versiyonu)

Yazar Hakkında