Bloglar Sosyal Medya

Sosyalsosyal.com Artık SSL ile Çalışıyor

Google 6 Ağustos tarihinde resmi blogunda SSL yani HTTPS protokolü kullanan websitelerine daha fazla önem vereceğini açıklamıştı. İlgili yazıya buradan ulaşabilirsiniz. Sosyalsosyal.com olarak bizde COMODO SSL kullanarak HTTPS protokolüne geçiş yaptık.SSL sertifikasını kullanan ilk blog olduk. Google bu açıklamayla birlikte daha güvenli bir internet ortamını oluşturmayı amaçlıyor.

Sosyalsosyal.com’a giriş yaptığınızda tarayıcınızın http:// yazan kısmına baktığınızda https:// yazılı kısmını görebilirsiniz. [ http / secure ] SSL sertifikasıyla birlikte sosyalsosyal.com artık daha güvenli ve daha üst sıralarda olacak.

ssl_blog

SSL ile ilgili Google’ın yazdığı blog yazısını okuduktan sonra aklım domain & webhosting şirketlerine gitti. Daha önce toplamda 3 sene  iş geliştirme uzmanı olarak markum.net & isimtescil.net’te çalıştığımdan dolayı SSL ile ilgili yapılan bir kampanya var mı diye baktım. Google’un bu haberi domain & webhosting sektörü için iyi bir dijital pazarlama malzemesi aynı zamanda. Şimdilik sadece Markum.net bu konuyla ilgili bir kampanya başlatmış.

Sizler blogunuz için SSL kullanmayı düşünüyor musunuz?

Yazar Hakkında

Salih ÇAKTI

Founder of Digi Kitchen