Sosyal Medya

Sosyalleşemeyen Sosyal Medya Uygulamaları

Sürekli çoğalan Sosyal Medya Ajansları firmalara sürekli takipçi kazandırıyor. Hemde her gün onlarca yüzlerce takipçi…

Sürekli çoğalan Sosyal Medya Ajansları firmalara sürekli takipçi kazandırıyor. Hemde her gün onlarca yüzlerce takipçi… Oysaki şöyle bir düşünün sizin hesap açarak elde edemediğiniz  bu takipçileri bu ajanslar nasıl elde ediyor?

Sorumun cevabı şudur;

Doğru bir promosyon kampanyası yaparak,
Çekilişler yaparak,
Hediyeler dağıtarak,
Şirket ve ürün politikalarınızı kişilere duyurarak,
Sosyal projelere imza atıp bunlarla ilgili destekçi ve takipçi aradığınızda,
Sektörle ilgili önemli, “reklam kokmayan” duyurular yaptığınızda beğenilen bir Fun sayfası oluşturmuş olursunuz. Bu sayede üye ve takipçi sayınız artar.

Yada bazı çakma ajanslara verdiğiniz işlerde başınıza gelecek olanlar durumlar; profili gizli olan sahte üyeliklerle fun sayfanıza beğeni gelmesi, eş dost hatır ile  ve daha komiği, ajanstan istediginiz referanslardaki takipçilerin çoğunluğunun, diğer tüm firmalarda da aynı olması gibi durumlar.

Sosyalleşemeyen sosyal medya fun sayfalarının artmasının sebebi yine bize dikte edilen bir durumdur. Sosyal Medya ülkemizde daha yeni gelişen ve büyüyen bir reklam alanıdır. Her zaman olduğu gibi ülkemizde işin önce hinliği düşünüldüğünden, araştırmayan düşünmekten aciz zihinler yine işin içine girmişlerdir.  Konusunda uzman olmayan kişi ve kuruluşlar sayesinde, sektör bir süre sonra SONUÇ kısmındaçözümsüzlük üretmeye başlayacaktır.

Bunun önüne nasıl geçilebilir?

OKUYARAK, ARAŞTIRARAK, ANALİZ EDEREK VE ÖLÇÜMLEYEBİLEN ve son olarak VİZYONER olarak bu sorunu çözebilirsiniz.

Altan ÇOLAK

kaynak: www.altancolak.com

 

Yazar Hakkında

Altan Çolak

2002 yılından beri profesyonel olarak online ve offline reklamcılıkla uğraşan Altan Çolak SEM'de ( Search Engine Marketing) Satış Yöneticisi olarak çalışmaktadır.