Sosyal Medya

Sosyal Soruların Konuğu Zeynep Mengi

2012 yılına girerken yayınlamayı düşündüğümüz 4 yeni projeden biri olan Sosyal Sorular’ı geçen hafta sizlere sunmuştuk. İlk konumuğumuz olan Türkiye’nin ilk hackerı Tamer Şahin’e sorularınızı ilettiniz. Sorularınızın cevapları gelir gelmez yayınlayacağız.

2012 yılına girerken yayınlamayı düşündüğümüz 4 yeni projeden biri olan Sosyal Sorular‘ı geçen hafta sizlere sunmuştuk. İlk konuğumuz olan Türkiye’nin ilk hackerı Tamer Şahin’e sorularınızı ilettiniz. Sorularınızın cevapları gelir gelmez yayınlayacağız.

Bu hafta Sosyal Sorular’ın konuğu Hürriyet İK yazarı Zeynep Mengi gazetecilik ve sosyal medya ile ilgili sorularınızı yanıtlayacak.

Kendi anlatımıyla Zeynep Mengi;

1985 yılında doğdum. İlkokul, ortaokul ve lise yıllarımda eğitim yetmedi, resim yaptım ve voleybol oynadım. İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü’nü kazandığım yıl iş hayatına da atıldım. 2003 yılında muhabir olarak başladığım Hayvan Dergisi’nde 2 yıl çalıştım. Milliyet Sanat’ta stajımı yaptım, ardından Erasmus programıyla Polonya’ya gidip 6 ay orada kaldım. 2007 yılında da üniversiteden mezun oldum. Okumaya doyamadığım için İstanbul Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü’nde yüksek lisans eğitimime başladım. Çeşitli dergi ve gazetelerde çalıştıktan sonra 2008 yılının haziran ayında Hürriyet İK’da çalışmaya başladım. Bir yandan da tezimle uğraşıyorum.

Zeynep Mengi’ye soru sormak için yapmanız gereken çok basit. Facebook hesabınızla veya yorum olarak soru sorabilirsiniz.  Sorularınız için son gün 27 Ocak. Soru sormak için Sosyal Sosyal’i ziyaret etmeniz yeterli; http://ask.sosyalsosyal.com/hurriyet-ik-yazari-zeynep-mengi

Yazar Hakkında

Salih ÇAKTI

Founder of Digi Kitchen