Sosyal Medya

Sosyal Medyayı Kullanan Sultanbeyli Belediyesi Kazanıyor

İlk defa bir yerel seçimde büyükşehirler, belediyeler ve muhtar adayları sosyal medyayı bu kadar aktif kullanıyor. Pankartlarında, web sitelerinde sosyal medya hesaplarına yer vererek sosyal medya üzerinden seçmen kitlesine ulaşmaya çalışan belediyeler sosyal medyayı keşfetmiş durumda. Eski seçimlerde seçim otobüsleri, pankartlar ve afişleme çalışmalarıyla insanlara yaptıkları hizmetleri ulaştıran belediyeler artık sosyal medyayı alternatif bir iletişim kanalı olarak kullanıyor.

İstanbul’un genç ilçelerinden biri olan Sultanbeyli de bu kervana katılmış durumda. Sosyal medyada adından söz ettirmek isteyen Sultanbeyli Belediyesi, sosyal medyaya İstanbul çapında gerçekleştirdikleri “Gölet Projesi” ile hızlı giriş yaptı.

Yıllardır atıl bir alan olarak kalan Sultanbeyli Gölet’inin park ve dinlenme alanı olarak düzenlenmesinin ardından Gölet, geçtiğimiz günlerde hizmete açıldı. Belediyenin Twitter hesabının paylaştığı bir etiket ise aynı anda birçok kullanıcı tarafından kullanılmasıyla Dünya TT listesine giriş yaptı. Kısa sürede binlerce tweet atılan etiket, yaklaşık 2 saat Türkiye TT listesinde kaldı. Etiketle atılmış birkaç tweet ise şöyle:

sultanbeyli_1 sultanbeyli_2 sultanbeyli_3 sultanbeyli_4

Screen Shot 2014-03-19 at 14.00.56

Screen Shot 2014-03-19 at 14.01.19

Screen Shot 2014-03-19 at 14.12.44

Yazar Hakkında

SS Haber Merkezi

SS Haber Merkezi sosyal medya, teknoloji ,internet ve bilişim dünyasını ilgilendiren haber ve konuları araştırarak sosyalsosyal.com ziyaretçilerine ulaştırır.