Sosyal Medya Teknoloji

Sosyal Medyayı Anlatan En İyi 3 Yapım

Sosyal medya popülerleştikçe Hollwood gibi büyük film endüstrileri sosyal medyayı işleyen filmler ve diziler üretmeye başladı. Bu tür yapımlarda sosyal medyanın bir insanın hayatını nasıl etkilediği ve insanların birbirleriyle iletişim kurarken hayatlarında neleri değiştirdiğini işlendi. bu yazımızın konusu sosyal medyayı anlatan en iyi 3 yapım;

1- Disconnected: 1. sırada Dram kategorisinde yer alan Disconnected filmi var. 2012 yapımı olan bu film 7.6 IMDB puanına sahip. Türkçeye sanal hayatlar olarak çevrilmiş. Sosyal medyanın ve internet dünyasının insanların hayatlarını ne kadar çok etilediği ve kesiştirdiğini anlatan Disconnected filmi sosyal medyayı sosyolojik açıdan inceliyor. Filmde ayrıca banka hesapları hacklenen bir ailenin yaşadığı dram anlatılıyor.

disconnected

Filmin usta oyuncu kadrosu ve etkileyici film müzikleri Disconnected filmini epey keyifli hale getirmiş. Filmin fragramını aşağıdan izleyebilirsiniz.

2- Social Network:  Listemizine n fazla bilinen ve izlenen filmlerinden olan, Facebook’un kuruluşunu anlatan ve Facebook kurucusu Mark Zuckerberg’in hayatını elen alan film 7.8 IMDB puanına sahip.

3- Black Mirror: Film değil dizi kategorisinde yer alan Black Mirror sosyal medya ile ilgili bu zamana kadar yapılmış en iyi yapım. 8.7 IMDB puanına sahip olan dizinin ilk sezonu 2011 yılında çekildi. Her sezon 3 bölüm ve toplamda 6 bölüme sahip olan yapım sosyal medya, internet, mobil uygulamalar, sosyal medya ve siyaset ve sosyal medyanın geleceğini işliyor.

black_mirror

Sosyalsosyal.com takipçilerine başyapıt olan Black Mirror dizisini mutlaka tavsiye ediyoruz.

Black Mirror dizisinin fragmanına aşağıdan göz atabilirsiniz;

Yazar Hakkında

Salih ÇAKTI

Founder of Digi Kitchen