Sosyal Medya

Sosyal Medya Hesaplarınızı Tek Bir Yerden Silin

Sosyal medya kullanıcıları büyümeye devam ettikçe sosyal medya siteleri de artmaya devam ediyor. Facebook, Twitter ve Linkedin gibi sosyal medyanın amiral gemilerini günlük hayatta sürekli kullanırken merakımızdan dolayı yeni sosyal medya platformlarına da kaydoluyoruz. Zamanla kullanmadığımız bu sosyal medya platformlarını güncellemediğimiz zaman boş bir görüntü ortaya çıkıyor. Kapatmak istediğimiz ama unuttuğumuz birçok sosyal medya hesabımız var.

Peki tüm sosyal medya hesaplarını tek bir yerden silebileceğimiz bir web sitesi olsaydı herşey daha rahat olurdu değil mi ?

İngiliz girişimciler Robb Lewis ve Ed Poole tarafından kurulan JustDelete.me adlı site üye olduğunuz sosyal medya platformlarını tek bir yerden silmenize yardımcı oluyor. JustDelete.me sosyal medya platformlarını Hard, Medium,Easy ve Impossible olmak üzere 4 ana başlık altında silinme zorluklarına göre kategorilendiriyor.

justdelete.me

  • Easy kategorisindeki sosyal medya sitelerini basit bir işlemle hemen silebiliyorsunuz.
  • Medium kategorisindeki sosyal medya sitelerini silmek için bazı aşamalardan geçmeniz gerekiyor.
  • Hard kategorisindeki sosyal medya sitelerini silmek için müşteri temsilcileriyle görüşmeniz gerekiyor.
  • Impossible kategorisindeki siteleri maalesef üye olduktan sonra silemiyorsunuz.

Facebook hesabınızı silerken Facebook’un sorduğu sorulardan dolayı hesabını silmekten vazgeçen birçok Facebook kullanıcısı mevcut. Bu durum aşağıdaki karikatürle çok iyi anlatılmış.

Are-You-Sure-You-Want-To-Permanently-Delete-Your-Facebook-Account

Yazar Hakkında

Halil Çevik

Bilişim sektörüyle yakından ilgileniyor. Sosyal Medya'dan kopamıyor. Mezun olduktan sonra hastanede internet sıkıntısı çeken hastalarına 3G modem dağıtma, onlara Facebook ve Twitter üzerinden ilaç saati hatırlatmak gibi düşünceleri var.