Sosyal Medya

Sosyal Medya Dahisi Charlene Li İstanbul’a Geliyor

Turkcell Akademi Pazarlama Konferansları hem Turkcell çalışanlarına hem iş dünyasından katılımcılara fayda sağlayacak ünlü konuşmacıları ağırlamaya devam ediyor.

Turkcell Akademi Pazarlama Konferansları hem Turkcell çalışanlarına hem iş dünyasından katılımcılara fayda sağlayacak ünlü konuşmacıları ağırlamaya devam ediyor.

Bu yıl dördüncüsü 9 Aralık 2011 tarihinde Conrad otelinde gerçekleşecek olan Turkcell Akademi Pazarlama Konferansları 2009 yılında teknoloji alanında en etkili kişi, 2010 yılında da Fast Company tarafından ”İş Dünyasının En Yaratıcı 100 Kişisi”nden biri olarak gösterilen Charlene Li konuk ediyor.

Charlene Li Kimdir ?

Charlene Li; New York Times’da bestseller olan Open Leadership ve 2008’de en iyi iş dünyası kitaplarından biri olarak anılan ve çok satanlar listesindeki Groundswell adlı kitabın yazarlarından biridir.

Altimeter Grup’un kurucusu olan Charlene Li, Sosyal medya ve teknolojiler alanında önde gelen uzmanlardan biri ve liderlik, strateji, sosyal teknolojiler, interaftif medya ve pazarlama üzerinde bağımsız bir düşünce lideri olarak tanınmaktadır.

2010 yılında Fast Company tarafından iş dünyasındaki en etkin 100 kişi arasında bulunan ve 2009 yılında teknoloji alanındaki en etkili kadın uzmanlardan biri olarak ilan edilen Charlene Li, The World Business Forum gibi en önemli konferanslarda sosyal medya alanında fikirlerine en çok başvurulan kişiler arasında yer almaktadır.

Charlene li , Harvard İşletme Okulu mezunudur.

Charlene Li’yi charleneli.com/blog ve twitter.com/charleneli adreslerinden takip edebilirsiniz.

Detaylı bilgi için http://www.charleneli.com/ linkinden bilgi alabilirsiniz.

Daha önce yapmış olduğu The future of social networks konuşması:

Neden Charlene Li?

• Charlene Li intereaktif medya ve pazarlama, sosyal teknolojiler üzerine ağırlık veren yükselen teknolojiler üzerinde rehberlik eden etkili bir düşünce lideridir.

• Charlene Li, New York Times bestseller listesinde yer alan Open Leadership adlı kitabın yazarıdır. Ayrıca 2008de en iyi iş dünyası kitaplarından biri olarak anılan, eleştirmenlerce beğeni gören, çok satanlar listesindeki Groundswell adlı kitabın yazarlarından biridir.

• 2010 yılında Fast Company tarafından iş dünyasındaki en etkin 100 kişi arasında anılmıştır.

• 2009 yılında teknoloji alanında en etkili kadın uzmanlardan biri olarak seçilmiştir.

Basında Charlene Li

 • New York Times (Charlene Li), “Facebook Helps Social Start-Ups Gain Users”, March 12, 2010  • USA Today (Charlene Li), “Oscar advertisers hope to build buzz on Twitter, Facebook”, March 5, 2010 

 • New York Times (Charlene Li), “Getting Older Without Getting Old”, March 5, 2010 

 • The Wall Street Journal (Charlene Li), “Social Networks Work”, February 28, 2010 

 • eWeek (Charlene Li), “Facebook Gains News Feed Patent to Secure Its Social Network”, February 27, 2010 

 • Los Angeles Times (Charlene Li), “Google Buzz may put children at risk, parents fear”, February 23, 2010 

 • Computerworld (Charlene Li), “Does Google Buzz Worry Parents? Here are Alternatives”, February 22, 2010 

 • eWeek (Charlene Li), “Privacy Snafus Threaten to Make Google Buzz Beacon 2″, February 22, 2010 

Yazar Hakkında

SS Haber Merkezi

SS Haber Merkezi sosyal medya, teknoloji ,internet ve bilişim dünyasını ilgilendiren haber ve konuları araştırarak sosyalsosyal.com ziyaretçilerine ulaştırır.