Teknoloji

Sony Xperia Z3, IFA 2014’te Tanıtıldı

Sony Xperia Z3 ile yepyeni akıllı sosyal kamera uygulamaları çığır açıyor

Sony Xperia Z3, yeni akıllı sosyal kamera uygulamaları ve video kurgulama özellikleriyle kamera deneyimini en üst noktaya taşıyor. Sony Xperia Z3 kullanıcıları, Facebook’tan canlı yayın yapma imkanı sunan Social Live uygulamasından sonra Live on Youtube uygulamasıyla da diledikleri anda Youtube üzerinden canlı yayın yapabilir, Sound Photo ile bulundukları ortamın sesini fotoğrafa ekleyerek sesli fotoğraflar oluşturabilirler. Ayrıca, Multi-Camera ile aynı anda üç farklı Sony Xperia Z3’ten farkılı açılarla yapılan çekimlerin tek ekrandan izlenebilmesine olanak sağlıyor. Movie Creator ile kullacılar videosunun üzerinde istediği değişilikleri yaparak kendi videosunun yönetmeni haline gelebilirler. Xperia Z3’ün sunduğu Face In ile arkadaşlarınızı çekerken kendi görüntünüzü de ekrana ekleyebilir, AR Fun özelliğiyle fotoğraflara eğlenceli efektler ekleyebilirler. 

Akıllı Telefonda Bir İlk: Uzaktan PS4 Erişimi!

Sony, oyun teknolojisinde çıtayı en üst seviyeye taşıyarak, Xperia Z3’e uzaktan PS4 Erişimi getiriyor. PS4 Remote Play özelliği sayesinde Xperia Z3 ya da Xperia Z3 Compact kullanıcıları, ev içinde aynı Wi-Fi ile PS4’lerine bağlanabilıyor ve oyunlarını oynamaya devam edebiliyor. TV kullanım halindeyken ise DUALSHOCK4 Wireless Controller ile PS4’e bağlanabiliniyor. Kullanıcılar, Xperia Z3 veya Xperia Z3 Compact’ı PS4’ün ikinci ekranı gibi kullanabilir.

Sony_Xperia_Z3_PS4

2 gün süren uzun Pil ömrü ile kesintisiz eğlence

Qualcomm Snapdragon 801 dört çekirdekli 2.5 Ghz işlemciye sahip LTE Xperia Z3, internette gezinirken, oyun oynarken veya video izlerken hızıyla da fark yaratıyor.  Yeni Xperia Z3 ve Xperia Z3 Compact 2 gün süren uzun pil ömürleriyle de kullanıcılarını yarı yolda bırakmıyor. Ayrıca Sony Batarya Stamina Mod özelliğiyle kesintisiz ve daha uzun eğlence keyfini kullanıcılarına sunuyor.

Dünyanın en parlak ekranı

Kaydettiğiniz muhteşem görüntüler elbette en iyi ekranı hak ediyor. TRILUMINOS ekran teknolojisini Live Colour LED teknolojiyle birleştiren Xperia Z3’de doğal renkler en parlak ekranda hayat buluyor. Sony Xperia Z3 ve Xperia Z3 Compact, gerçeğe en yakın, keskin ve canlı bir görüntüleme deneyimi için en geniş doğal renk paletini sunuyor. Xperia Z3 5,2 inç Full HD ekranıyla, Xperia Z3 Compact ise 4,6 inç ekranıyla X-Reality ve sezgisel kontrast özelliklerini de barındırıyor.

Estetik ve Dengenin Mükemmel Uyumu: Sony Xperia Z3 Estetik ve dengenin mükemmel uyumunu temsil eden yeni Xperia Z3, 7.3 mm süper ince alüminyum çerçevesi, dayanıklı panelleri ve 5,2 inç ekranı ile dikkat çekiyor. Sadece 152 gr ağırlığında olan ve simetrik tasarımıyla ele tam uyum sağlayan Xperia Z3 beyaz, siyah ve yeni bakır renk seçeneğiyle tüketicilerin beğenisine sunuluyor. Kompakt boyutlarda bir telefon deneyimi tercih edenler için tasarlanan 4,6 inç ekranlı yeni Xperia Z3 Compact’ın yuvarlak çerçevesi ve dayanıklı telefon panelleri, şıklık ve premium özellikleri bir arada sunuyor. 129 gr ağırlığı ve 8.6 mm kalınlığı ile tek elle rahatça kullanılabilen Xperia Z3 Compact beyaz ve siyah renk seçenekleriyle sunuluyor.

Sony_Xperia_Z3_Renkler

Mobil müzik deneyimi yeniden icat edildi!

Xperia Z3, muhteşem bir ses deneyimini de beraberinde getiriyor. Xperia Z3 ailesinde ilk defa yer alan DSEE HX ses teknolojisi ile MP3 veya AAC formatındaki ses dosyaları en yüksek kalite dinlenebiliyor. Sony’nin gürültü engelleme teknolojisine sahip (Dijital Noise Canceling) Xperia Z3, MDR-NC31EM kulaklıkla birlikte arka plan sesini yüzde 98’e varan bir oranda ortadan kaldırarak kullanıcıların, uçakta, motorlu taşıtta ve her türlü gürültülü ortamda eğlenceden ödün vermeden rahatlıkla müzik dinlemesini, film izlemesini ve oyun oynamasini sağlıyor. En iyi ve net sesi destekleyen Sony’nin Front Surround™ teknolojisi de Xperia Z3 ile geliyor.

Yazar Hakkında