Sektörel Haberler Teknoloji

Sony PlayStation®4 Satışları 10 Milyonu Aştı

Oyun severlerin gözdesi Sony PlayStation®4 (PS4™), satışları giderek artmaya devam ediyor.

Sony Computer Entertainment Inc. Başkan ve Grup CEO’su Andrew House konu hakkında; “PS4 sisteminin ağ tarafından sağlanan eşsiz oyun oynama deneyimlerinin yanı sıra geniş oyun portföyü de olağanüstü ilgi gördü. PS4’ün bu önemli kilometre taşına sadece 9 aydan kısa bir süre içinde ulaşabilmiş olmasından tek kelimeyle büyük bir mutluluk duyuyorum. Dünyanın her yerindeki PlayStation oyuncularına göstermiş oldukları muazzam destekten son derece müteşekkiriz. Önümüzdeki aylarda oyun severlere daha da fazla sayıda heyecan verici içerik ve hizmet sunmak için sabırsızlanıyoruz.” diyerek satışlardan ve yoğun ilgiden kaynaklanan memnuniyeti dile getirdi.

Oyun severlerin  yoğun ilgi gösterdiği Sony yazılımları dünya çapında 10 Ağustos 2014 tarihi itibariyle gerek download edilerek gerekse perakende olarak satın alınan oyunların sayısı 30 milyonu aştı. PS4 sisteminin oyun portföyü, LittleBigPlanet™3, Destiny™, SingStar™: Ultimate Party ve DRIVECLUB™ gibi büyük bir heyecanla beklenen oyunlarla genişleme ve satış artışı devam edecek. Bağımsız oyun geliştiriciler de, Minecraft™, Hohokum™ ve CounterSpy™   gibi sevilen oyunlarda sunulmaya devam edecek.

GC_02_1407860713

Sony Computer Entertainment  genişleyen oyun seçeneklerinin yanında PS4 sisteminin ağ özelliklerini de geliştirecek. Yakında sunulacak olan özellikler arasında, oyun oynarken Youtube oyun ekranı verilebilecek böylelikle oyun severler hem arkadaşlarıyla birlikteymişçesine oyun oynarken, takıldıkları bölümlerde arkadaşlarının kontrol cihazına uzaktan kumanda edebilmelerini mümkün kılan ‘Share Play’ adlı teknolojiyle oyunu kontrol edebilecekler ve takıldıkları bölümleri iş birliği ile aşabilecekler.

Yazar Hakkında