Infografik Sektörel Haberler

Sony PlayStation Vita Türkiye Dijital Lansmanı [İnfografik]

Sony PlayStation, yeni ürünü PlayStation Vita için dünyada 7 kıtada yürüttüğü lansman çalışmalarına Türkiye’de de devam ediyor. PlayStation ve Vodafone iş birliğiyle gerçekleşen lansmanın dijital mecralardaki tanıtımını üstlenen Dekatlon Buzz, hazırladığı “Klan Klana” uygulamasıyla oyun severlere Sony’nin yeni taşınabilir konsolu tanıttı. Uygulama boyunca kullanıcılar kendi klanlarını oluşturup, arkadaşlarını klanlarına davet ettiler. Ayrıca uygulama sırasında sorulan sorularla PlayStation Vita’yı ve PlayStation dünyasını yakından tanıma fırsatı buldular.

“Klan Klana” uygulamasında, 3.650 klan kurularak; 23 bin oyun sever PS Vita’nın eşsiz özellikleri ve geliştirilmiş oyun deneyimlerini tanıma fırsatını yakaladı. Katılımcıların %47’sini 19-32 yaş grubu oluştururken; sosyal medyada uygulamayla ilgili 12.650 tweet paylaşıldı. Uygulamayı en çok ziyaret eden il İstanbul olurken; Facebook üzerinden 13.700 kişi de Sony PlayStation bilgilerini paylaştılar. Katılımcıların %32’si aksiyon oyunlarını tercih etti. Yarışmada hem bireyselde hem de klan birincisi o0larak en yüksek puanları toplayan 4’er kişi PS Vita 3G ve PS Vita Wi-Fi kazandılar.

Yazar Hakkında

SS Haber Merkezi

SS Haber Merkezi sosyal medya, teknoloji ,internet ve bilişim dünyasını ilgilendiren haber ve konuları araştırarak sosyalsosyal.com ziyaretçilerine ulaştırır.