Sosyal Medya

Sonradan Görme Rus Girişimci Pavel Durov

VKontakte’nin kurucusu Pavel Durov  Rusya’nın St. Petersburg kentini bir anda karıştırdı. Rus milyoner haftasonu sıkılınca kentin göbeğindeki ofisinin penceresinden banknotları uçak şekline getirerek uçurmaya karar verdi. Durov ve arkadaşları 5 bin rublelik (282 TL) banknotların yaklaşık 10 adedini pencereden aşağıya fırlattı. Kısa süre sonra pencerenin aşağısında toplanan kalabalıktaki insanlar birbirlerine saldırarak paraları kapmaya çalıştı. Bu sırada Durov ve arkadaşları dövüşen kalabalığı izledi. Kalabalıkta yaşanan arbedede burnu kırılanlar oldu. Bazıları trafik lambalarının üzerine çıkarak uçan banknotları tutmaya çalıştı.

Görgü tanıklarından biri, “İnsanlar hayvana dönüşmüştü. Banknotlara saldırıyorlardı. Birbirlerinin burunlarını kırdılar, maymunlar gibi trafik lambalarına çıktılar” dedi. Durov, olay yaşandıktan bir süre sonra twitter hesabında, “Kısa kesmek zorunda kaldık insanlar hayvana dönüşmüştü” diye yazınca tepki çekti. Şehirde eğlenceli bir atmosfer yaratmak istediği için pencereden banknotları fırlattığını söyleyen Durov’a Rus bloggerlardan tepki geldi. Bloggerlar Durov’u çılgın olarak nitelendirdi. Durov’un serveti 250 milyon dolar.

haber5

Yazar Hakkında

SS Haber Merkezi

SS Haber Merkezi sosyal medya, teknoloji ,internet ve bilişim dünyasını ilgilendiren haber ve konuları araştırarak sosyalsosyal.com ziyaretçilerine ulaştırır.