Teknoloji

Son Moda: Fırsat Siteleri

Son moda ne biliyormusunuz..? Her yerde çiçek gibi açılan fırsat siteleri..Haydi vatandaş diyerek fırsatlar dünyasından kendimize fırsat seçmemizi istiyorlar.Kabul İnternet ve sosyal medya bir çok şeyi kolaylaştırdı.Herşeye ,heryerde erişim hiç görmediğiniz kadar çabuklaştı.Ancak bu sitelerin bu kadar kontrolsüzce artışı ne anlam ifade ediyor.Bunu şu an için bulunduğumuz durum itibarı ile kestiremiyorum.

Ancak iş sosyal medya kısmına geldiğinde bu tip alışveriş sitelerinin veya fırsat sitelerinin çok klasik anlamda bir sosyal medya kullanımı yaptıkları aşikar..

Oysaki bu dünyada her an her saniye yeni bir şeyler üretilebiliyor.

Mesela Spor klüplerimiz;

Hepsinin hemen hemen birer tane twitter hesabı var. Peki bu klüpler taraftarlarını bilgilendirmek haricinde twitter üzerinden ne gibi bir etkileşim yaratıyorlar.Sonuç sıfır..Twitter karşılıklı olarak paslaşılırsa anlam ifade eden bir mecra. İnternet dünyasının kendi içinde yarattığı bir sohpet cafe diyebiliriz buraya..

Bence ivedilikle dünya da bu işin nasıl anlam ifade ettiği takip edilmeli..Real Madrid kulubünün facebook sayfasında yer alan multimedia paylaşımları,yarışmalar,taraftarı içeriye çeken ve onunla bütünleşen yeni arayışlar herkese örnek olmalı..

Sosyal medya sadece insanların yada kurumların yerini,kimliğini belli eden adresler olmamalı..Kişilerin,kurumların,hatta kulüplerin takipçileri ile sıcak bağlar kurabildileri alanlar olmalı..

Bu yüzden belki de dünya önden gidecek..Biz de takip edeceğiz..Böylesi şimdilik daha iyi….

Yazar Hakkında

Oğuz Akdeniz

İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi mezunu. İngilizce ve İspanyolca biliyor. Milliyet.com.tr, Kadıköy Gazetesi, Kadıköy Life, Spor3, Medyaspor gibi gazete ve portallar da köşe yazarlığı yapıyor. Spor dışında bankacılık, sigortacılık ve telekom sektörleri ile ilgileniyor.