Sosyal Medya Uygulamalar

Slack Mobil’e Sesli Arama Özelliği

Mart ayının ilk günlerinde masaüstü versiyonunda sesli arama özelliğini test etmeye başlayın Slack bu özelliğini bir adım öteye taşıyarak mobil uygulamalarında da aynı özelliği test etmeye başladı.

Slack‘in mobil uygulaması üzerinden sesli arama yapılabilmesi özelliğini şu anda beta programına seçtiği kullanıcılara hem İOS hem de Android platformundan açtığını da belirtelim. Gelecek haftalarda da özelliğin beta’tan çıkartılarak tüm kullanıcılara açılacağını söyleyebiliriz. Sesli arama özelliğini mobile de ekleyen Slack böylece Google Hangouts‘a  doğrudan Skype‘a ise dolaylı olarak rakip oluyor. Bilindiği gibi birçok şirket takım toplantılarını Google Hangouts ve Skype üzerinden gerçekleştiriyor.

Slack üzerinden sesli arama nasıl yapılır?

Slack uygulamasını mobil veya masaüstü platformunda açtığınızda ilk olarak aramak istediğiniz kişinin profil sayfasına gitmelisiniz. Bunun için kişinin Slack adının yanında bulunan aşağıya doğru olan ok işaretine tıklamanız yeterli. Ardından açılan ekranda ”Call X” (Ara X) kısmına tıklamanız yeterli.

 

Yazar Hakkında