Sektörel Haberler Uygulamalar

Slack 200 Milyon Dolar Yatırım Aldı

Slack, ekip çalışmalarının daha verimli hale gelebilmesi için kullanılan üretken mesajlaşma platformu. Geçtiğimiz günlerde kullanıcı sayısının 2.3 milyonu aştığı bilgisini sizlerle paylaşmıştık. Slack 2.3 milyon kullanıcıya ulaştığı zamanlarda Google Pie.co’ yu satın alarak, Slack ile rekabete göz kırpmıştı hatırlarsanız. Şimdilerde yatırımcılar, yatırım yapmayı askıya almış olsa da unicorn için bu durum pek de geçerli değil gibi. Görünüşe göre Slack’in 3.8 milyar dolar değerlemeyle 200 milyon yatırım alması bu varsayımı doğrular nitelikte.

slack-bussines-sosyalsosyal

Slack‘ten edinilen güncel bilgilere göre; uygulama günlük 2.7 milyon kullanıcıya sahip. Uygulamanın günlük kullanıcısı sayısı bakımından yıllık 3.5X hızla büyüdüğü düşünülebilir. Uygulama kullanıcılarının 800 bininin ise ayda 8-15 dolar arası ücretle abone olan üyeler oluşturuyor. Bir kullanıcının gün içinde ortalama 10 saat aktif olarak uygulamada kalması haftalık kulla süresinini 320 milyon dakikaya tamamlaması anlamına geliyor. Slack uygulamasını kullanan NASA; Concast ve Walmart gibi dünyaca bilinen kurumsal isimler yer alıyor.

Slack’in değerlemesini 3.8 milyar dolara çıkaran yatırımcılar: Thrive Capital liderliğinde; Accel, Social Capital, Spark Growth ve Comcast Ventures’tir.  Slack CEO’su Steve Butterfield konuya ilişkin ilk açıklaması: ”Yeni sermaye desteğiyle iddialı büyüme planlarını hayata geçirirken liderlik konumumuzu korumayı amaçlıyoruz.” bu şekildedir.

Slack‘in almış olduğu 200 milyon dolarlık yatırımının rakipleri olan Pie.co‘ya karşı ürün geliştirme ve müşteri memnuniyetini artırarak üretkenliği taçlandırmayı başarabileceğini söyleyebiliriz. Neden mi? Çünkü Slack kullanıcısı olarak, sağladığımız fayda gereği bu düşünceyi destekliyoruz. 🙂

Yazar Hakkında

Arife CEMREK

Anadolu Üniversitesi - Business Administration
Digibus - Content Manager
SosyalSosyal.com Author