Sosyal Medya

Sizin Twitter Hikayeniz Var mı ?

Gençlik ve Spor Bakanına twit atarak bütün ülkenin yurtlarındaki kaloriferleri yaktırıp üşümekten ve başkalarının üşümesinin önüne geçebilirsiniz.

Şanslıysanız eğer tek bir twit hayatınızı değiştirmeye yetiyor.

Bir twitle;

  • Yeni bir iş bulabilirsiniz.
  • Depremde enkaz altından kurtulabilirsiniz.
  • Gençlik ve Spor Bakanına twit atarak bütün ülkenin yurtlarındaki kaloriferleri yaktırıp üşümekten ve başkalarının üşümesinin önüne geçebilirsiniz.
  • Kendinize iyi bir ortak bulabilirsiniz.
  • Yeni bir arkadaş edinebilirsiniz.
  • İflas etmek üzere olan annenizin kitapçı dükkanını tekrar canlandırabilirsiniz.
  • Daha yeni tutmuş olduğunuz balıkları kıyıya gelmeden satabilirsiniz.
  • Devrim yapabilirsiniz.

Hayatların bir twitle ne kadar değiştiğini daha iyi ifade edebilmemiz için Twitter Hikayeler projesini yayınladı. Kendi twitter hikayenizi @twitterstories ‘e mention atarak yada #twitterstories hashtagı kullanarak Twitter’da yayınlayabilirsiniz. Yayınlanan hikayeleri @twitterstories ‘i takip ederek okuyabilirsiniz.

Hikayeler’de bir çok Twitter hikayesi yer alıyor. Bunlardan en ilgi çekici olan bir twitle annesine ait kitapçı dükkanının iflasını önleyen Aaron Durand;

Aaron Durand’ın annesinin başı dertteydi. Yaklaşık yirmi yıldır sahibi olduğu bağımsız kitapçı dükkanı ekonomik kriz nedeniyle kapanma tehlikesi altındaydı. Aaron annesine yardımcı olmak istiyordu ama ne yapabileceğini bilemiyordu. Blogunda annesinin durumuyla ilgili bir yazı yazdı ve tweetleyerek duyurdu. Tweet’ine son anda bir de şu vaadi ekledi, bayram süresince annesinin dükkanından $50 tutarında kitap alışverişi yapan herkese birer burrito hediye edecekti.

Hikaye işe yaradı. Yazdığı Tweet, Portland’ın sanat ve tasarım topluluğu arasında insandan insana yayıldı. Tekrar tekrar retweetlenerek yüzlerce insan tarafından okundu.

Bir gecede yeni müşteriler gelmeye başladı ve işler yeniden hareketlendi. Hikaye ise Twitter’da yayılmaya devam etti. Kitapçı tarihinin en iyi bayram sezonunu geçirdi ve işler her geçen gün açılmaya devam etti.

Aaron Durand’ın Twitter hikayesini aşağıdan izleyebilirsiniz.

 

Ülkemizden en ilginç bir hikayede Altunizade Erkek Öğrenci Yurdunda üşüdüğü sırada Bakan Suat Kılıç’a twit atarak bütün ülkedeki yurtlardaki kaloriferleri yaktırarak ülke genelindeki öğrencilerin kahramanı olan üniversiteli.

 

Yazar Hakkında

Salih ÇAKTI

Founder of Digi Kitchen